Informacje
 • Na Mazurach zapowiada się wyjątkowo ładny dzień

  10-06-2014 19:40 Prognoza pogody dla polskich kurortów

  Na Mazurach środa będzie wyjątkowo pogodna

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Środa w wielu miejscach zapowiada się pogodnie. Słońca na pewno nie zabraknie żeglarzom, którzy planują pływać po mazurskich jeziorach. Turyści, którzy zaplanowali górskie wycieczki, będą z kolei musieli obserwować niebo, bo miejscami mogą pojawiać się burze. Podobnie będzie na północy kraju. Niektóre nadmorskie kurorty będą słoneczne, a w niektórych zagrzmi.

  W środę pogoda w kurortach górskich będzie dość zróżnicowana. W Sudetach Zachodnich i w części Beskidów można spodziewać się burz, z kolei np. w Tatrach, czy w Pieninach niebo stanie się niemal bezchmurne.

  Turyści, którzy zamierzają wybrać się na wycieczki po karpackich szczytach powinni więc pamiętać o nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych.

  Wszędzie będzie bardzo ciepło. Termometry wskażą od 23 st. C w Bukowinie Tatrzańskiej i w Białce Tatrzańskiej do 30 st. C w Świeradowie-Zdroju.

  Powieje z północny i ze wschodu z prędkością około 8-13 km/h.

  Pogodne Mazury

  Środa na Mazurach będzie bardzo pogodna. Na niebie pojawi się niewiele chmur. Temperatura powietrza we wszystkich kurortach będzie wyrównana. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 25 st. C w Augustowie do 27 st. C m.in. w Olsztynie i Giżycku.

  Dla tych, którzy planują już kąpiele w mazurskich jeziorach, nie mamy najlepszej wiadomości - temperatura wody wyniesie około 18-19 st. C.

  Żeglarze muszą przygotować się na wiatr wiejący z północnego zachodu z prędkością około 8-9 km/h.

  Na zachodzie burzowo

  Synoptycy prognozują pochmurną i burzową środę dla miast i miasteczek Pomorza Zachodniego. Z kolei w pozostałych nadmorskich miejscowościach należy spodziewać się sporej dawki słońca. Pogoda będzie tam sprzyjać wypoczynkowi na plaży.

  Termometry wskażą od 21 st. C w Międzyzdrojach przez 24-25 st. C w Kołobrzegu i Krynicy Morskiej, do 27 st. C w rejonie Trójmiasta.

  Woda w Bałtyku jest jeszcze bardzo chłodna. Ci, którzy planują w środę zażywać morskich kąpieli, muszą liczyć się z tym, że temperatura wody u wybrzeża Bałtyku wyniesie od 10 st. C we Władysławowie do 16 st. C m.in. w Dziwnowie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...