Informacje
 • Na horyzoncie wyraźne ochłodzenie

  30-09-2019 15:42 Prognoza pogoda tvnmeteo.pl na pięć dni
  Co czeka nas w kolejnych dniach w pogodzie Foto: PAP/EPA/MARTIN ZIEMER | Video: TVN24

  Najbliższe dni upłyną pod znakiem deszczu i silniejszego wiatru. W czwartek może nastąpić odczuwalna zmiana temperatury - termometry pokażą maksymalnie 13 stopni Celsjusza.

  We wtorek na południu i południowym wschodzie kraju wystąpi pogodna aura. W pozostałych regionach należy się spodziewać dużego zachmurzenia z przejaśnieniami i okresowymi opadami deszczu do 10-20 litrów na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 13 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, przez 18 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Dolnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Powieje południowo-zachodni wiatr, umiarkowanie i dość silnie. W porywach będzie osiągał do 50-70 kilometrów na rodzinę.

  Ochłodzenie

  Środa na północnym zachodzie kraju zapowiada się dość pogodnie. W pozostałej części kraju będzie pochmurno z przejaśnieniami, wystąpią również przelotne opady deszczu do 5-15 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie od 12 st. C na Wybrzeżu, przez 16 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na południowym wschodzie. Umiarkowany i okresami dość silny wiatr powieje z kierunków zachodnich, a w porywach może rozpędzać się do 50 km/h.

  W czwartek na niebie pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste. Okresami na zachodzie i południu popada do 5 l/mkw. deszczu. Termometry pokażą maksymalnie od 11 st. C na Podkarpaciu, przez 12 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z zachodu i północnego zachodu, na ogół będzie słaby i umiarkowany, jednak okresami jego porywy mogą przybierać na sile.

  Wiatr osłabnie

  Piątek w całym kraju przyniesie pochmurną aurę z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie i w centrum kraju okresami wystąpią opady deszczu rzędu do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 st. C na Suwalszczyźnie, 12 st. C w centrum kraju do 14 st. C na południowym zachodzie. Zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

  Sobotnie niebo pokryte będzie dużym zachmurzeniem z przejaśnieniami. W wielu regionach wystąpią opady deszczu do 5-10 l/mkw., padać nie powinno jedynie na północnym zachodzie. Temperatura maksymalna sięgnie od 9 st. C na Suwalszczyźnie, przez 11 st. C w centrum kraju do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Słabo i umiarkowanie powieje z północnego zachodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...