Informacje
 • Na horyzoncie wyraźne ochłodzenie

  30-09-2019 15:42 Prognoza pogoda tvnmeteo.pl na pięć dni
  Co czeka nas w kolejnych dniach w pogodzie Foto: PAP/EPA/MARTIN ZIEMER | Video: TVN24

  Najbliższe dni upłyną pod znakiem deszczu i silniejszego wiatru. W czwartek może nastąpić odczuwalna zmiana temperatury - termometry pokażą maksymalnie 13 stopni Celsjusza.

  We wtorek na południu i południowym wschodzie kraju wystąpi pogodna aura. W pozostałych regionach należy się spodziewać dużego zachmurzenia z przejaśnieniami i okresowymi opadami deszczu do 10-20 litrów na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 13 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, przez 18 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Dolnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Powieje południowo-zachodni wiatr, umiarkowanie i dość silnie. W porywach będzie osiągał do 50-70 kilometrów na rodzinę.

  Ochłodzenie

  Środa na północnym zachodzie kraju zapowiada się dość pogodnie. W pozostałej części kraju będzie pochmurno z przejaśnieniami, wystąpią również przelotne opady deszczu do 5-15 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie od 12 st. C na Wybrzeżu, przez 16 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na południowym wschodzie. Umiarkowany i okresami dość silny wiatr powieje z kierunków zachodnich, a w porywach może rozpędzać się do 50 km/h.

  W czwartek na niebie pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste. Okresami na zachodzie i południu popada do 5 l/mkw. deszczu. Termometry pokażą maksymalnie od 11 st. C na Podkarpaciu, przez 12 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z zachodu i północnego zachodu, na ogół będzie słaby i umiarkowany, jednak okresami jego porywy mogą przybierać na sile.

  Wiatr osłabnie

  Piątek w całym kraju przyniesie pochmurną aurę z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie i w centrum kraju okresami wystąpią opady deszczu rzędu do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 st. C na Suwalszczyźnie, 12 st. C w centrum kraju do 14 st. C na południowym zachodzie. Zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

  Sobotnie niebo pokryte będzie dużym zachmurzeniem z przejaśnieniami. W wielu regionach wystąpią opady deszczu do 5-10 l/mkw., padać nie powinno jedynie na północnym zachodzie. Temperatura maksymalna sięgnie od 9 st. C na Suwalszczyźnie, przez 11 st. C w centrum kraju do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Słabo i umiarkowanie powieje z północnego zachodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...