Informacje
 • Na horyzoncie powrót deszczu ze śniegiem

  16-02-2019 14:55 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni

  Powrócą opady deszczu

  Shutterstock/Ventusky.com

  Kilka nadchodzących dni na dużym obszarze kraju zapowiada się pogodnie. Nie zabraknie regionów, w których popada. W prognozie widać też powrót zimowych opadów.

  Niedziela w przeważającej części kraju okaże się pogodna. Jedynie na Kaszubach, Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu możliwe są słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z zachodu i okaże się słaby i umiarkowany.

  Do 14 stopni

  W poniedziałek w całym kraju będziemy mogli cieszyć się pogodną aurą. Jedynie nad ranem na wschodzie mogą utrzymywać się mgły. Termometry pokażą maksymalnie od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje z południa, a wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

  Wtorek we wschodniej Polsce okaże się pogodny. Na zachodzie wystąpią zaś opady deszczu, maksymalnie do 5 litrów na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 8 st. C na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Podkarpaciu. Powieje z południowego zachodu, słabo i umiarkowanie.

  Powrót deszczu

  W środę mieszkańcy północy kraju mogą spodziewać się opadów deszczu, maksymalnie do 5 litrów na metr kwadratowy. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Termometry pokażą od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

  Czwartek przyniesie nam pochmurną i deszczową aurę. Przez całą dobę może spaść do 20 litrów deszczu na metr kwadratowy. Opady szczególnie dadzą się we znaki na Pomorzu Zachodnim, w Wielkopolsce i Ziemi Lubuskiej. W północno-wschodnich stronach kraju pojawią się opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Z zachodu powieje umiarkowany wiatr.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...