Informacje
 • Na horyzoncie już koniec lata

  12-08-2012 17:45 Długoterminowa prognoza pogody TVN Meteo

  W drugiej połowie sierpnia możemy liczyć na sporo ciepłych dni

  Fot. sxc.hu / Film: TVN Meteo

  W końcówce wakacji czekają nas dość przyjemne temperatury. Będzie sporo ciepłych dni, ale nie liczcie na upały. Najwyższe wartości synoptycy prognozują na najbliższą niedzielę - wtedy termometry pokażą nawet 31 stopni. Niestety, na koniec sierpnia prognozowane są temperatury przypominające o nieuchronnym końcu lata.

  Po minionych kiku chłodniejszych dniach będzie się stopniowo ocieplać. Najwyższe temperatury odnotują zachodnie regiony - w połowie tygodnia wzrosną do 26-28 st. C. Chłodniej będzie na wschodzie, choć tam też wartości pójdą w górę - do 19-21 st. C.

  Ciepły koniec tygodnia

  W piątek i sobotę niewielka będzie różnica temperatur między najcieplejszymi i najchłodniejszymi regionami - 26 st. C odnotują południowe obszary, a 22-23 st. C północne i północno-wschodnie.

  Jako najcieplejszy dzień w końcówce sierpnia zapowiada się najbliższa niedziela - termometry pokażą wtedy od 26 do 31 st. C.

  Kontrasty między regionami

  Początek kolejnego tygodnia również będzie bardzo ciepły - w niektórych miejscach temperatura wyniesie 29 st. C w poniedziałek i 26 st. C następnego dnia. Wzrosną jednak różnice wartości między regionami - najchłodniejsze odnotują w tych dniach 21 i 19 st. C.

  Środa, zwłaszcza w porównaniu z gorącą niedzielą, przyniesie spore ochłodzenie - będzie tylko od 16 do 22 st. C.

  Ochłodzenie w końcówce

  Następne dni to przyjemne temperatury oscylujące wokół 27-28 st. C w części regionów kontrastujące z nieco mniej przyjemnymi wartościami 18-20 st. C w najchłodniejszych obszarach.

  Potem będzie się ochładzać - w niedzielę termometry pokażą od 18 do 25 st. C, a we wtorek już tylko od 15 do 20 st. C. Do końca lata pozostaną jeszcze ponad trzy tygodnie, ale te dni dobitnie o nim przypomną.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • koniec lata
  Nareszcie koniec lata. Skończą się podniecać te pogodynki słoneczkiem. I te nygusy z miasta co by tylko chcieli się opalać. Są ludzie co muszą pracować w tym skwarze. Lepiej zapowiadano pogodę wza komuny bo brano pod uwagę rolników i klasę robotniczą. Za tego kapitalizmu poprzewracało się w głowie biurokratom........
  ~erty /2012-09-02 18:51
 • ajka
  Ale upalnie po 30 stopni ja nie chce się gotować w budzie Oo
  ~ajha /2012-09-01 21:44
 • mju7788
  ja też czekam na zimę i śnieg
  ~xyzxyz /2012-08-19 18:43
 • gosc
  lykend tygodniu ma byc noce pogodne na dolnym na opolszczyznie na gurnym slasku ma byc zimno chlodno lykend tygodniu noce zimne na dolnym slasku na opolszczyznie na gurnym slasku tak ma byc meterolodzy.
  ~gosc /2012-08-17 21:42
 • gosc
  meterolodzy juz koniec upalami juz wrescie na dolnym slasku na opolszczyznie na gurnym slasku meterolodzy dajcie juz wrescie spokuj ztymi upalami na dolnym slasku na opolszczyznie na gurnym slasku zas nie bedzie czym dychac na dworze ani wiatru ani deszczu zas nie bedzie meterolodzy zlitujcie sie na boga dajcie juz spokuj ztymi upalami na dolnym slasku na opolszczyznie na gurnym slasku . meterolodzy ma byc juz powaznie zimno chlodno deszczowo duzo wiatru ma byc tak bardzo prosze meterolodzy zlitujcie sie na boga dajcie juz zimno chlodno deszczowo duzo wiatru tak ma byc bardzo prosze meterolodzy dajcie juz zimno chlodno deszczowo duzo wiatru na dolnym slasku na opolszczyznie na gurnym slasku. bardzo prosze meterolodzy slonczcie zapowiadac na polsacie upaly to nie prawda na temat upaluw juz koniec upaluw na dolnym slasku na opolszczyznie na gurnym slasku ma byc meterolodzy bardzo was prosze ma byc juz zimno chlodno deszczowo duzo wiatru na dolnym slasku na opolszczyznie na gurnym slasku na calej opolszczyznie ma byc zimno chlodno deszczowo duzo wiatru ma byc .
  ~gosc /2012-08-17 21:37

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...