Informacje
 • Mróz wymienimy na deszcz.
  Początek grudnia przyniesie ocieplenie

  30-11-2018 17:13 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody w kolejnych dniach Foto: Shutterstock, ventusky.com | Video: TVN24

  Pierwsze grudniowe dni zapowiadają się dużo cieplej niż końcówka listopada. Temperatura miejscami wzrośnie nawet do 11 stopni Celsjusza. Pojawią się jednak opady deszczu.

  W sobotę zachmurzenie będzie zmienne. Synoptycy spodziewają się opadów śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu w wielu regionach kraju. Dotyczy to obszaru od Pomorza Gdańskiego, przez Kujawy i centrum, po Śląsk. Miejscami mogą marznąć i powodować gołoledź. W związku z tym może być ślisko. Termometry pokażą maksymalnie od -4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 stopni na Ziemi Lubuskiej. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południa.

  Niedziela okaże się deszczowa jedynie na zachodzie i północy. W pozostałych regionach zapowiada się pogodny dzień. Temperatura będzie się wahać od 0 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 4 stopni na Ziemi Lubuskiej. Z południa powieje umiarkowany, a okresami dość silny wiatr, który w porywach może osiągać prędkość do 80 kilometrów na godzinę.

  Zrobi się cieplej

  Kolejny tydzień rozpocznie się deszczowo. W poniedziałek w całym kraju niebo zasnują chmury. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje słabo i umiarkowanie, a okresami silniej, z południowego zachodu.

  We wtorek pogoda się uspokoi. Na zachmurzonym niebie pojawią się przejaśnienia, a deszcz będzie padał jedynie przelotnie. Temperatura wzrośnie. Maksymalnie wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni na Dolnym Śląsku. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany, a okresami silniejszy wiatr.

  Znowu deszcz

  Środa również okaże się pochmurna i deszczowa. Termometry pokażą maksymalnie od 3 stopni Celsjusza na Podlasiu do 10 stopni na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr, okresami silniejszy, powieje z południa. W porywach może osiągnąć prędkość ponad 60 kilometrów na godzinę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...