Informacje
 • Mróz się umocni. Prognoza pogody na pięć dni

  22-01-2019 16:58 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni

  Będzie mroźno

  PAP/EPA/KOEN VAN WEEL

  W kolejnych dniach do Polski w dalszym ciągu będzie napływać mroźne powietrze. Miejscami temperatura spadnie do -8 stopni Celsjusza. Na ogół będzie pochmurno, choć miejscami pojawią się przejaśnienia.

  Polska znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia, związanego z niżami znad Adriatyku i Bałkanów oraz Północnego Atlantyku. Nad południowo-wschodnią częścią kraju zaznaczy się słaby wpływ frontu atmosferycznego. Do Polski napływać będzie mroźne powietrze pochodzenia arktycznego.

  Poprószy w środę

  Środa będzie pogodna, jedynie na południowym wschodzie kraju pojawi się więcej chmur. Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce i na wschodnim Mazowszu wystąpią słabe opady śniegu do jednego centymetra, a w górach do pięciu centymetrów. Termometry pokażą od -7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez -3 st. C w centrum kraju, po -1 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany wiatr.

  Pochmurny czwartek

  Czwartek okaże się pochmurny, na południowym wschodzie Polski pojawią się słabe opady śniegu do jednego centymetra. W górach przybędzie do pięciu centymetrów śniegu. Termometry pokażą od -8 st. C na Suwalszczyźnie, przez -3 st. C w centrum kraju, po -2 st. C na Pomorzu Zachodnim. Południowo-wschodni i północno-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Możliwe przejaśnienia

  W piątek miejscami możliwe są przejaśnienia, na ogół będzie jednak pochmurno. Na wschodzie wystąpią słabe opady śniegu rzędu 1-2 centymetrów. Temperatura wyniesie od -8 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez -4 st. C w centrum kraju, po -3 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr okaże się północno-wschodni, słaby i umiarkowany.

  Sobota ze śniegiem

  Na zachodzie w sobotę powinno być pogodnie, poza tym w pozostałych regionach spodziewane są niewielkie opady śniegu do jednego centymetra. Termometry pokażą -7 st. C na Suwalszczyźnie, -3 st. C w centrum kraju, 0 st. C na Pomorzu Zachodnim. Ze wschodu i południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, na zachodzie będzie dość silny.

  Nieco cieplej

  Niedziela zapowiada się pogodnie na zachodzie i południu kraju. W pozostałych regionach zobaczymy dużo chmur, a z nich popada śnieg w wysokości do 1-2 centymetrów. Termometry pokażą od -5 st. C na Podlasiu, przez -1 st. C w centrum kraju, po 1 st. C na zachodzie. Południowo-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, na północy okresami może powiać silniej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Alerty pogodowe
  Może by tak przy okazji alertów pogodowych dla ludzi informować ich również o możliwości zamarznięcia zwierząt które zostają na zewnątrz by nie zamarzły na śmierć. Wyczulić ludzi że zwierzaki przy tak minusowych temperaturach nie przeżyją jeśli nie będą miały odpowiednich warunków . Proszę uświadamiać ludzi szczególnie tych ze wsi . Telewizja ma dużą moc.
  ~an75 /2019-01-23 13:06
 • ...
  Wczoraj czyli 22 stycznia od godzin popołudniowych tzn mniej więcej od 16.00 zaczęła mnie boleć głowa. Ale nie był to zwykły ból tylko taki, że nie można było pracować umysłowo. Koszmar. Pogoda mnie ścięła, nie miałam siły już na nic, byłam jak wypompowana z wszelkich sił, wzmogły mi się tiki nerwowe i nerwowe zachowanie i mam to uczucie do teraz. Co to jest w tej pogodzie od wczoraj? Może ktoś powiedzieć? I dlaczego jest tak mało informacji dla meteoropatów??
  ~Meteoropatka /2019-01-23 12:44

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...