Informacje
 • Miejscami mocniej sypnie.
  Prognoza pogody na pięć dni

  20-02-2019 17:06 Długoterminowa prognoza pogody tvnmeteo.pl

  Na horyzoncie widać powrót zimna

  Kamil Porembiński/VisualHunt (CC BY-SA 2.0)

  W najbliższych dniach powróci do nas zimowa aura. W wielu regionach wystąpią opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach możne spaść go do 15 centymetrów.

  Polska znajdzie się pod wpływem układu niżowego znad Morza Norweskiego. Od zachodu w głąb kraju przemieszcza się ciepły front atmosferyczny. Chłodne powietrze będzie od zachodu wypierane przez cieplejsze masy powietrza.

  Porywisty wiatr i deszcz

  Przed nami pochmurny czwartek. Okresami wystąpią opady deszczu od 10 do 20 litrów na metr kwadratowy. Na północnym wschodzie popada śnieg z deszczem i śnieg, którego spadnie do czterech centymetrów. Na drogach może być ślisko. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 6 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na południowym zachodzie. Zachodni i południowo-zachodni wiatr, na ogół słaby i umiarkowany, w porywach może rozpędzać się do 60 kilometrów na godzinę.

  Na południu sypnie śniegiem

  W piątek będzie pochmurno, ale z rozpogodzeniami. Na południu Polski okresami wystąpią opady śniegu z deszczem i śniegu, którego spadnie do pięciu centymetrów, a w górach - do 15 centymetrów. Może być ślisko. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -3 st. C na północnym wschodzie, przez 1 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na zachodzie. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, na wschodzie i południu okresami może silniej powiać.

  Również sobota zapowiada się pochmurno z większymi przejaśnieniami. Termometry pokażą od -2 st. C na Podkarpaciu, przez 1 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, wschodni i północny.

  Pochmurno z opadami

  W niedzielę synoptycy prognozują umiarkowane i duże zachmurzenie, na wschodzie wystąpią niewielkie opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od zera stopni Celsjusza na Podkarpaciu, przez 4 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr północno-zachodni powieje słabo.


  W poniedziałek na południowym wschodzie kraju wystąpią słabe opady deszczu ze śniegiem do 3 l/mkw., będzie pochmurno z rozpogodzeniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 4 st. C na Podkarpaciu, przez 7 st. C w centrum kraju, do 10 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach powieje do 50 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...