Informacje
 • Majowe lato. Jak długo potrwa

  08-05-2021 14:07 Sprawdź, co szykuje pogoda w najbliższych dniach
  Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni (Ventusky) Foto: Shutterstock | Video: Ventusky

  W nadchodzących dniach napłynie do Polski spora dawka ciepłego powietrza, która sprawi, że termometry pokażą sporo powyżej 20 stopni Celsjusza. Niestety na horyzoncie jest i pogorszenie aury.

  W niedzielę wystąpi małe, miejscami umiarkowane zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, wiatr z południa.

  Nawet 26 stopni

  Poniedziałek zapowiada się słoneczny, tylko miejscami pojawi się nieco chmur. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy.

  Na wtorek synoptycy prognozują zmienne zachmurzenie. Termometry pokażą maksymalnie od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany południowo-wschodni wiatr.

  Silniejszy wiatr i deszcz

  W środę na zachodzie kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze, podczas których spadnie do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy. Towarzyszące burzom porywy wiatru mogą sięgać 60-80 kilometrów na godzinę. Pozostałym regionom dopisze pogodna aura. Na termometrach zobaczymy od 19 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr, umiarkowany i dość silny, południowo-wschodni, w porywach rozpędzi się do 40-60 km/h.

  Czwartek upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu. Ochłodzi się. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 st. C na Podkarpaciu do 17 st. C na Pomorzu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze wschodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....