Informacje
 • Lipiec pożegnamy upałem i burzami.
  Nawet 33 stopnie

  26-07-2018 18:26 Prognoza pogody na pięć dni
  Burze mogą być gwałtowne Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: TVN24

  Ostatnie dni lipca upłyną pod znakiem upałów. W niektórych regionach możemy spodziewać się nawet 33 stopni Celsjusza. Fali gorąca będą towarzyszyć groźne zjawiska burzowe, niosące duże opady deszczu, a także gradu.

  W piątek na krańcach zachodnich będzie pogodnie. W pozostałych regionach spodziewane są przelotne opady deszczu i burze. Podczas nich może spaść 10-20 litrów na metr kwadratowy deszczu, a porywy wiatru mogą osiągać 60-80 kilometrów na godzinę. Temperatura wyniesie od 27 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Podkarpaciu. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie spada, w południe w Warszawie wyniesie 1000 hektopaskali.

  Prawie wszędzie popada

  Początek weekendu będzie pogodny na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej, Łódzkiej, Wielkopolskiej, Śląskiej i Małopolskiej. Na pozostałym obszarze synoptycy nie wykluczają przelotnego deszczu i burz z 10-20 l/mkw. deszczu i porywami do 80 km/h. Miejscami może spaść grad. Temperatura maksymalna wyniesie od 28 st. C na Ziemi Lubuskiej do 32 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany,  wschodni wiatr.

  Upalne Podkarpacie

  W niedzielę pogodnie będzie tylko na zachodzie. Poza tym wystąpią przelotne opady deszczu i burze z 10-20 l/mkw. deszczu i porywami wiatru do 80 km/h. Na termometrach zobaczymy od 26 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 33 st. C na Podkarpaciu. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. Powieje z północy.

  Początek tygodnia z burzami na wschodzie

  W poniedziałek w regionach wschodnich może spaść przelotny deszcz. Niewykluczone są też burze z opadami deszczu rzędu 10-20 l/mkw. i porywami do 80 km/h. Poza tym będzie słonecznie. Termometry wskażą od 28 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 32 st. C na Podkarpaciu. Słaby, a okresami umiarkowany wiatr powieje ze zmiennych kierunków.

  Do 33 stopni

  We wtorek na wschodzie spodziewane są przelotne opady deszczu i burze. Podczas nich spadnie do 10-20 l/mkw. i powieje wiatr o prędkości do 80 km/h. Na pozostałym obszarze będzie słonecznie. Temperatura wyniesie od 30 st. C na Suwalszczyźnie do 33 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby, zmienny wiatr.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...