Informacje
 • Kwiecień wkroczy ze zmienną aurą. Więcej chmur niż słońca, ale przeważnie ciepło

  29-03-2019 15:41 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Dorota Gardias o prognozie pogody na najbliższe dni Foto: Ventusky.com/Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W najbliższych dniach pogoda jednostajna nie będzie. Może popadać deszcz, pojawi się silniejszy wiatr, często niebo zasnują chmury, ale nastaną i słoneczne chwile. Będzie przeważnie ciepło, nawet do 18 stopni Celsjusza.

  Polska pozostaje pod wpływem potężnego wyżu z centrum nad Bałkanami. Z południowego-zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie.

  Pochmurna sobota

  W sobotę na niebie pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 14 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, przez 16 st. C w centrum, do 18 st. C na Dolnym Śląsku.

  Z zachodu i południowego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  Niedziela z deszczem

  Niedziela przyniesie nam pochmurną aurę z przejaśnieniami. Na wschodzie, południu i w centrum Polski pojawią się opady deszczu, maksymalnie do 5 litrów na metr kwadratowy. Termometry pokażą q najcieplejszych momentach dnia od 9 st. C na Wybrzeżu, przez 15 st. C w centrum, do 18 st. C na Podkarpaciu.

  Wiatr powieje z zachodu i północnego zachodu, słabo i umiarkowanie. Okresami może przybierać na sile i w porywach rozpędzać się do 50 kilometrów na godzinę.

  Chłodniejszy poniedziałek

  W poniedziałek na niebie wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura maksymalna sięgnie od 7 st. C na Suwalszczyźnie, przez 10 st. C w centrum, do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z kierunków północno-wschodniego i wschodniego.

  Pogodny wtorek

  Wtorek zapowiada się pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 10 st. C na Suwalszczyźnie, przez 12 st. C w centrum, do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Z południowego wschodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr.

  Środa znów pochmurna

  W środę będzie pochmurno. Od zachodu w głąb kraju przemieszczać się będą opady deszczu od 5 do 15 litrów na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 14 st. C w centrum, do 15 st. C na Podkarpaciu.

  Powieje ze wschodu i południowego wschodu, słabo i umiarkowanie. Na wschodzie wiatr może przybierać na sile i w porywach rozpędzać się do 60 kilometrów na godzinę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • pogoda
  w niedziele deszcz tylko na północy polski poza tym bedzie pogodnie do 18 C wiec piekna pogoda. bez deszczu. od poniedzialku troche chłodniej .
  ~gdfgg /2019-03-30 08:27
 • Pogoda
  Jest taki istotny szczegół w tej prognozie, na który zwróciłem uwagę, zmiana kierunków wiatrów z zachodnich na wschodnie.Może być tak,że szykuje się ''wielka'' przebudowa układów barycznych,a tym samym na dłużej zostaną powstrzymane atlantyckie masy powietrza.Podobnie było w kwietniu ub.roku.
  ~Lech /2019-03-29 17:44

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...