Informacje
 • Jeszcze kilka ciepłych chwil, potem się ochłodzi. Będzie i zimowy epizod

  03-01-2018 16:40 Prognoza pogody na pięć dni

  W najbliższych dniach może popadać deszcz ze śniegiem

  Shutterstock

  W najbliższych dniach temperatura zacznie stopniowo spadać. Pod koniec tygodnia miejscami maksymalnie wyniesie jeden stopień Celsjusza.

  Czwartek będzie pochmurny, jednak pojawią się przejaśnienia. Miejscami, szczególnie na północy kraju, wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Podlasiu do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południowego zachodu. Okresami jego porywy osiągną prędkość do 40-60 kilometrów na godzinę. Ciśnienie waha się, w południe warszawskie barometry odnotują 985 hPa.

  Piątek z rozpogodzeniami

  W piątek niebo pozostanie pochmurne, jednak pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia. Na północy i wschodzie kraju wystąpią przelotne opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, z zachodu. Jego porywy dojdą do 60 km/h.

  Deszczowe Pomorze

  W sobotę wciąż będzie pochmurno, ale możemy liczyć na przejaśnienia. Jedynie na Pomorzu popada deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na Podlasiu do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

  Pochmurna niedziela

  W niedzielę będzie przeważnie pochmurno. Wystąpią opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 1 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 5 st. C na Podkarpaciu. Przeważnie umiarkowany, północny wiatr powieje okresami w porywach do 60 km/h.

  Zimny poniedziałek

  Zachmurzenie okaże się zmienne. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie przeważnie słaby, ze zmiennych kierunków.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...