Informacje
 • Jest ślisko. Ostrzeżenia IMGW

  27-03-2019 08:12 Sprawdź, gdzie pogoda może być niebezpieczna
  Prognoza pogody na lany poniedziałek Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Pogoda jest i może być niebezpieczna. Na wschodzie kraju pojawią się groźne oblodzenia. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed tym zjawiskiem.

  W kilku regionach prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem, mokrego śniegu lub krupy śnieżnej. Temperatura minimalna wyniesie od -4 stopni Celsjusza do -2 st. C, zaś temperatura minimalna gruntu od -5 st. C do -3 st. C. Ostrzeżenia obowiązują w województwach:

  - warmińsko-mazurskim w powiatach: gołdapskim, węgorzewskim, giżyckim, oleckim i ełckim, w których  Ostrzeżenie wygaśnie w środę o godzinie 9;

  - podlaskim w powiatach suwalskim, Suwałki, sejneńskim, augustowskim, grajewskim, monieckim, sokólskim, białostockim, Białystok, gdzie alerty wygasną o godz.9

   

  Czym są ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia?

  Zgodnie z definicją IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...