Informacje
 • Intensywne opady deszczu i burze
  na południu. Ostrzeżenia

  13-06-2018 21:50 Sprawdź, gdzie obowiązują alerty
  Prognoza pogody na piątek Foto: Shutterstock | Video: TVN Meteo

  W nocy ze środy na czwartek nad południem kraju mogą przechodzić burze oraz intensywne opady deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia.

   

  W nocy pogoda na południu kraju może być niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dla południowych powiatów województwa śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego przez intensywnymi opadami deszczu oraz burzami.

  Ostrzeżenia przed burzami

  WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE

  Na terenie województwa prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu lokalnie do 30 litrów na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 60 kilometrów na godzinę.

  Ostrzeżenie obejmuje powiaty: lubaczowski, leżajski, przeworski, jarosławski, przemyski, Przemyśl, łańcucki, rzeszowski, Rzeszów, strzyżowski, brzozowski, bieszczadzki, leski, sanocki, krośnieński, Krosno i jasielski.

  Alerty obowiązują do godziny 7 rano w czwartek.

  Ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu

  WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

  Podczas burz w Małopolsce może spaść do 30 l/mkw. deszczu, a wiatr może wiać z prędkością do 70 km/h.

  Alert obejmuje powiaty: gorlicki, nowosądecki, Nowy Sącz, limanowski, nowotarski, tatrzański, suski, myślenicki, wadowicki i oświęcimski.

  Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 9 rano w czwartek.

  WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE

  W niektórych regionach na Śląsku może prognozuje się opady deszczu do 30 l/mkw. deszczu, a wiatr może powiać z prędkością do 70 km/h.

  Alert obowiązuje w powiatach: żywieckim, cieszyńskim, Bielsko-Biała, bielskim, pszczyńskim, Jastrzębiu-Zdroju oraz cieszyńskim.

  Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 9 rano w czwartek.

   

  Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...