Informacje
 • IMGW ostrzega przed burzami dwa województwa

  19-09-2019 15:44 Sprawdź, gdzie aura może być groźna
  Prognoza pogody na sobotę Foto: pixabay.com (CC0) | Video: tvnmeteo.pl

  Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia przed burzami. Towarzyszyć im mają opady deszczu i porywisty wiatr.

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami obowiązują w województwach:

  - mazowieckim, (we wszystkich powiatach poza: gostynińskim, płockim, Płock, sierpeckim, płońskim, żuromińskim, mławskim, ciechanowskim, pułtuskim, legionowskim, wyszkowskim, makowskim, ostrołęckim, Ostrołęka, ostrowskim), gdzie podczas zjawisk spadnie do 20 litrów wody na metr kwadratowy. Wiatr w porywach burzowych powieje do 75 kilometrów na godzinę;

  - lubelskim, (w powiatach: bialskim, radzyńskim, łukowskim, ryckim), gdzie podczas burz miejscami spadnie do 20 l/mkw, a wiatr w porywach rozpędzi się do 75 km/h.

  Alerty ważne będą go godzin 19 w czwartek.

  Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

  Zgodnie z definicją IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia - oznaczone kolorem żółtym - przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...