Informacje
 • "Idą ogromne zmiany".
  Przed nami czas z gwałtowną aurą

  22-05-2020 18:01 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock | Video: Ventusky.com

  Następne dni przyniosą gwałtowne zjawiska w pogodzie. W wielu regionach będzie padać deszcz, a miejscami pojawią się też burze z porywistym wiatrem. Temperatura wzrośnie powyżej 20 stopni Celsjusza.

  - Idą ogromne zmiany w pogodzie - powiedział na antenie TVN24 prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.

  W ciągu następnej doby przez Polskę, od zachodu po centrum kraju, będzie się przemieszczał układ frontów atmosferycznych, związanych z niżem Gudrun znad Morza Norweskiego. Napłynie najpierw ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie, a w ciągu dnia chłodniejsze i także wilgotne z zachodu.

  W sobotę na wschodzie kraju będzie pogodnie. Poza tym pojawią się opady deszczu o sumie do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura wyniesie maksymalnie od 14 stopni Celsjusza na Kaszubach do 20 st. C na Rzeszowszczyźnie. Wiatr będzie umiarkowany, a powieje z kierunku południowo-zachodniego. W porywach osiągnie prędkość do 45 kilometrów na godzinę.

  Będzie burzowo

  Niedziela zapowiada się z przelotnymi opadami deszczu, a na wschodzie możliwe są też burze. Wtedy może spaść do 10-15 l/mkw. Termometry pokażą od 14 st. C na Suwalszczyźnie do 18 st. C na południu. Będzie wiał umiarkowany, w porywach burzowych do 80 km/h, północno-zachodni wiatr.

  Na poniedziałek synoptycy także prognozują przelotne opady deszczu, a na wschodzie i w centrum kraju - burze z opadami do 10-15 l/mkw. Temperatura wyniesie od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 18 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych osiągnie do 80 km/h, powieje z północnego zachodu.

  Nawet 23 stopnie

  We wtorek na Pomorzu będzie pogodnie. Poza tym przelotnie popada deszcz, a na wschodzie i w centrum zagrzmi. Przewidywana suma opadów w trakcie burz wyniesie do 10-15 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 17 st. C na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Pomorzu. Powieje słaby i umiarkowany, a w porywach burzowych do 80 km/h, północno-zachodni wiatr.

  Środa na Dolnym Śląsku i w centrum upłynie pod znakiem pogodnej aury. W pozostałych regionach wystąpią przelotne opady deszczu, a na Rzeszowszczyźnie burze z sumą opadów do 5-10 l/mkw. Temperatura wyniesie od 19 st. C na Suwalszczyźnie do 23 st. C. na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni. W porywach burzowych rozpędzi się do 80 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...