Informacje
 • Gwałtowne oblicze lata. Czekają nas burze z gradem, deszcz i silny wiatr

  04-07-2018 17:06 Aura może być groźna
  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: TVN24

  W najbliższym tygodniu aura będzie niespokojna. Czekają nas opady deszczu, a także burze z gradem. Niewykluczone są też silne porywy wiatru.

  W czwartek w górach i na obszarach podgórskich po południu i wieczorem okresami może spaść od 10 do 20 litrów na metr kwadratowy deszczu. Niewykluczone są także burze z gradem. Powieje zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Miejscami będzie dość silny, a w burzach silny - do 90 kilometrów na godzinę.

  Zagrzmi i popada

  W piątek na zachodzie kraju i Pomorzu nie powinno padać. Na pozostałym obszarze mogą wystąpić okresami opady deszczu do 10 do 40 l/mkw. oraz burze z gradem. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny wiatr. W burzach może powiać z prędkością do 90 km/h.

  Burze w Karpatach

  Na wschodzie kraju w sobotę można spodziewać się przelotnych opadów deszczu do 5 do 10 l/mkw., a w Karpatach burz. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, a okresami dość silny. W burzach jego prędkość może osiągać prędkość nawet do 80 km/h.

  Popada deszcz

  W niedzielę na zachodzie nie powinno padać, poza tym okresami może pojawić się deszcz rzędu 10-30 l/mkw. Niewykluczone są też burze. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr, który okresami może być dość silny. W porywach może osiągać do 50 km/h, a w burzach będzie jeszcze silniejszy - do 90 km/h.

  Burze nie odpuszczą

  Poniedziałek będzie bezdeszczowy tylko na zachodzie. W pozostałych regionach może spaść przelotny deszcz rzędu 10-30 l/mkw., niewykluczone są też burze. Powieje północny, umiarkowany i dość silny wiatr. W burzach porywy mogą osiągać do 90 km/h.

  Wtorek z deszczem

  Na wschodzie kraju może przelotnie popadać, od 5 do 10 l/mkw. Powieje wiatr z północy, umiarkowany i dość silny, w porywach może powiać z prędkością do 60 km/h.

  Przelotne opady

  Na południowym-wschodzie kraju przelotne opady deszczu do 10 l/mkw. Północno-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach jego prędkość może dochodzić do 50 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...