Informacje
 • Groźny intensywny deszcz. IMGW ostrzega też przed silnymi porywami wiatru

  11-08-2018 21:56 Sprawdź, gdzie obowiązują ostrzeżenia

  Może mocno popadać

  Shutterstock

  Nocą zagrożenie będą stwarzać intensywne opady deszczu, a także silne porywy wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla województw wschodniej i północnej Polski.

  Na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim obowiązują ostrzeżenia przed silnym wiatrem.

  Gdzie obowiązują ostrzeżenia?

  INTENSYWNE OPADY DESZCZU

  Ostrzeżenie przed zjawiskiem obowiązuje również w województwie mazowieckim, poza powiatami zachodnimi (żuromińskim, mławskim, ciechanowskim, płońskim, sierpeckim, płockim, Płockiem, gostynińskim, sochaczewskim, żyrardowskim, grodziskim, warszawskim zachodnim, pruszkowskim, nowodworskim). Do północy mają tu występować opady deszczu okresami o natężeniu silnym - od 10 do 30, lokalnie do 40 l/mkw.

  SILNY WIATR

  W woj. zachodniopomorskim IMGW przestrzega przed wiejącym z zachodu silnym wiatrem średniej prędkości 35-45 km/h, a w porywach dochodzącym do 80 km/h. Ostrzeżenie obejmuje powiaty sławieński, koszaliński, Koszalin, kołobrzeski, gryficki, kamieński i Świnoujście. Alert wygaśnie w niedzielę o godzinie 7.

  W woj. pomorskim w powiatach: słupskim, Słupsku, lęborskim, wejherowskim, puckim i Gdyni IMGW przewiduje wystąpienie silnego zachodniego wiatru o średniej prędkości rzędu 40-50 km/h, a w porywach wiejącym do 90 km/h. Alert obowiązuje do godziny 9 w niedzielę.

  Tak wyglądała mapa ostrzeżeń o godzinie 21.30.

  Co oznacza ostrzeżenie?

  Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia mówi o tym, że "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • ostrzeżenie
  no i co mi z tych ostrzeżeń gdzie mam się schować w RCB
  ~unikat /2018-08-10 19:39
 • SMS
  Ja taki dostałem! Dostałem! Godzinę po najgorszej burzy...
  ~Donald11 /2018-08-10 19:04
 • deszczu nie było i nie ma
  dla mnie wysłali sms ale jak na razie niebo bez chmur i słońce piękne świeci hehe
  ~thomas /2018-08-10 17:03
 • AlertRCB
  Ten pilotazowy alert na komorki jest wprowadzany na calym swiecie w Kanadzie tez. Dziwne ze jakos tak w tym samym czasie a pod ta przykrywka jakies sily organizuja to dla swoich celow.(teoria spiskowa)
  ~neropl /2018-08-10 14:40
 • dymek?
  byl dymek,smog wina,kopalnie,huty i inne zaklady pozamykane jest juz wszystko tyz zle upaly,teraz deszcze wichury tyz zle ogarnijcie sie co wy chcecie od zycia,bezrobocie momy,coroz lepi sie zyje nawet bez pracy luksus,Rzond dbo o nos same pozytywy.
  ~ktosik /2018-08-10 09:49

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...