Informacje
 • Groźne przymrozki - miejscami do soboty. IMGW ostrzega

  26-03-2020 07:02 Sprawdź, gdzie obowiązują ostrzeżenia
  Pogoda na środę 27.05 Foto: David Hellmann/unsplash | Video: tvnmeteo.pl

  Nocami temperatura przy gruncie może spaść do -10 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przymrozkami.

  W najbliższym czasie noce i poranki będą mroźne. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami. Nocami ma chwytać kilkustopniowy mróz, dlatego temperatura przy gruncie może spadać miejscami do -10 stopni Celsjusza.

  Alarmy obowiązują w województwach:

  zachodniopomorskim, gdzie ważne będą do godziny 9 w czwartek;

  - mazowieckim, wielkopolskim, lubuskim, łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, opolskim, dolnośląskim, gdzie ważne będą do godz. 9 w piątek.

  - pomorskim, kujawsko-pomorskimwarmińsko-mazurskim, podlaskim, gdzie ważne będą do godziny 9 w sobotę.

  Pamiętajmy, by zachować wzmożoną czujność i zwracać uwagę na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone, między innymi na osoby bezdomne i starsze. Przez całą dobę czynne są numery alarmowe: 112 i 997. Informacja szybko przekazana służbom może komuś uratować życie.

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Definicja IMGW mówi, że alert pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...