Informacje
 • Groźna pogoda nie odpuści.
  Prognoza pogodowych zagrożeń IMGW

  12-06-2019 19:48 Sprawdź, gdzie mogą obowiązywać alerty

  Zrobi się niebezpiecznie

  Shutterstock

  Przed nami dni pełne niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Zagrożą nam burze z gradem i upały. Sprawdź orientacyjną prognozę ostrzeżeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

  Ostatnie dni przynoszą gwałtowne zjawiska pogodowe. W nadchodzących dniach się to nie zmieni. W niemal całym kraju obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał także prognozę zagrożeń pogodowych na kolejne dni.

  Prognoza zagrożeń na czwartek

  OSTRZEŻENIA DRUGIEGO STOPNIA

  BURZE Z GRADEM

  Pogoda może przynieść zagrożenia w czwartek. W województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim, śląskim i opolskim prognozowane są burze. Podczas nich może spaść od 25-30 do 40 litrów wody na metr kwadratowy, a lokalnie do 50 l/mkw. oraz porywami wiatru do 95-110 km/h. Lokalnie może spaść grad.

  UPAŁY

  Oprócz burz, zagrożeniem mogą być upały. W woj. mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, łódzkim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim obowiązują ostrzeżenia przed tym zjawiskiem.

  OSTRZEŻENIA PIERWSZEGO STOPNIA

  BURZE Z GRADEM

  W czwartek alerty pierwszego stopnia przed burzami mogą zostać wydane dla woj. podkarpackiego, wielkopolskiego i lubelskiego. Tam może spaść do 20 l/mkw., a porywy wiatru osiągną do 80 km/h. Lokalnie wystąpią opady gradu.

  Prognoza zagrożeń na piątek

  OSTRZEŻENIA DRUGIEGO STOPNIA

  Co czeka nas w piątek? Oprócz województw mazowieckiego, lubelskiego (gdzie obowiązują ostrzeżenia), alerty przed upałami mogą zostać wydane dla województw: podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, i śląskiego. Tam temperatura może osiągnąć od 30 do 33 st. C.

  OSTRZEŻENIA PIERWSZEGO STOPNIA

  W piątek upałów należy spodziewać się w woj. zachodniopomorskimTam prognozowana jest temperatura od 30 st. C do 32 st. C.

  W woj. podkarpackim synoptycy IMGW prognozują burze z opadami deszczu do 20 l/mkw. oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie może spaść grad.

  Prognoza zagrożeń na sobotę

  OSTRZEŻENIA DRUGIEGO STOPNIA

  Sobota też przyniesie pogodowe zagrożenia. Poza województwami mazowieckim i lubelskim (gdzie ważne są ostrzeżenia), alerty przed upałami mogą zostać wydane dla województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, i śląskiego. Synoptycy prognozują temperaturę rzędu 30-33 st. C.

  OSTRZEŻENIA PIERWSZEGO STOPNIA

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem mogą zostać wydane dla województw: opolskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego. Podczas burz może spaść od 20 do 30 l/mkw., a lokalnie około 40 l/mkw., a porywy wiatru mogą rozpędzić się do 75 km/h. Synoptycy nie wykluczają też gradu.

  Dodatkowo IMGW planuje wydać ostrzeżenie w woj. zachodniopomorskim, gdzie w dzień temperatura maksymalna ma wynieść od 30 st. C do 33 st. C.

  Czym jest orientacyjna prognoza zagrożeń?

  Zgodnie z definicją IMGW prognoza zawiera orientacyjną informację o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych i nie określa dokładnego czasu wystąpienia zjawiska.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...