Informacje
 • Gorące i burzowe oblicze lata.
  Upał dotrze do większości regionów

  25-07-2018 18:16 Prognoza pogody na pięć dni
  Burze mogą być gwałtowne Foto: pawpaw67/flickr (CC BY 2.0) | Video: TVN24

  Najbliższe dni będą obfitowały w burze i przelotne opady deszczu. Miejscami może spaść nawet do 40 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura wyniesie maksymalnie 32 stopnie Celsjusza.

  W czwartek pogodnie będzie na północnym zachodzie i krańcach zachodnich. W pozostałych regionach zachmurzenie okaże się kłębiaste umiarkowane i duże. Wystąpią też przelotne opady deszczu i burze z gradem. Podczas nich może spaść do 10-40 litrów wody na metr kwadratowy i powiać wiatr o prędkości w porywach do 90 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 stopni Celsjusza miejscami na północy kraju, w Małopolsce i na Górnym Śląsku, przez 29 st. C w centrum do 31 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr okaże się na ogół słaby i umiarkowany, okresami dość silny, północno-wschodni i wschodni.

  Pochmurno, deszczowo, burzowo

  W piątek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Okresami popada deszcz i zagrzmi. Podczas burz może spaść grad, 10-40 l/mkw. deszczu i powiać do 90 km/h. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 27 st. C na wschodzie do 30 st. C w centrum i na zachodzie. Północno-wschodni i wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

  Miejscami pogodnie

  Weekend rozpocznie się pogodnie jedynie w regionach północno-zachodnich. Na pozostałym obszarze zachmurzenie okaże się małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Wystąpią również przelotne opady deszczu i burze, podczas których spadnie do 10-40 l/mkw. wody, a prędkość wiatru może dojść do 90 km/h. Możliwy grad. Termometry wskażą maksymalnie od 29 st. C na południowym wschodzie, przez 30 st. C w centrum do 32 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-wschodni i wschodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie.

  Do 31 stopni

  W niedzielę zachmurzenie będzie kłębiaste, umiarkowane i duże. Z zachodu na wschód przemieszczą się przelotne opady deszczu oraz burze z gradem. Wyładowaniom mają towarzyszyć opady rzędu 10-40 l/mkw. i wiatr o porywach do 90 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 27 st. C na Pomorzu Zachodnim do 31 st. C w centrum i miejscami na wschodzie kraju. Południowo-wschodni, skręcający na północno-zachodni wiatr okaże się na ogół słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

  Wciąż z burzami

  W poniedziałek zachmurzenie w całej Polsce będzie kłębiaste, małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Popada przelotny deszcz i zagrzmi. Burzom mogą towarzyszyć grad, opady deszczu rzędu 10-40 l/mkw, i wiatr o porywach do 90 km/h. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 27 st. C na północy do 30 st. C w centrum kraju. Przeważnie słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr powieje z kierunków północnych i wschodnich.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...