Informacje
 • Gęste mgły nad Polską. Obowiązuje prognoza zagrożeń

  27-10-2020 06:35 Sprawdź, gdzie może być groźnie
  Prognoza pogody na niedzielę 29.11 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W części kraju mogą pojawić się gęste mgły. Obowiązuje prognoza zagrożeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

  Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują we wtorek wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstą mgłą w województwach: mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim. Prognozuje się wystąpienie na przeważającym obszarze województw mgieł ograniczających widzialność do 100, a miejscami do 200 metrów.

  Prognoza zagrożeń na środę

  Również w środę mgła może ograniczać widzialność w części kraju. Alarmy pierwszego stopnia przed tym zjawiskiem mogą obowiązywać w województwach: mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim. IMGW prognozuje wystąpienie na przeważającym obszarze województ mgieł ograniczających widzialność do 100, a miejscami do 200 m.

  Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

  Jak mówi definicja IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  Czym jest prognoza zagrożeń?

  Zgodnie z definicją IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...