Informacje
 • Do Wigilii pochmurno i z opadami. Więcej śniegu w pierwszy i drugi dzień świąt

  19-12-2018 16:22 Prognoza pogody tvnmeteo.pl
  Prognoza pogody w kolejnych dniach Foto: Shuttertock | Video: TVN24

  Czekają nas pochmurne dni pełne opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Chwilami silnie powieje. Będzie ciepło.

  W czwartek w całym kraju będzie pochmurno. Od zachodu w głąb kraju będzie postępować strefa opadów śniegu, które przejdą w deszcz ze śniegiem i marznący deszcz powodujący gołoledź. Spodziewamy się od -5 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 4 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z południowego-wschodu.

  Deszcz, deszcz ze śniegiem

  Także w piątek będzie pochmurno. Na zachodzie wystąpią opady deszczu, a na pozostałym obszarze kraju opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura wyniesie od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. na Pomorzu Zachodnim. Wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 60 km/h. Powieje z południa.

  Ciepły weekend

  W sobotę niebo pozostanie zasnute chmurami. Na zachodzie nadal będzie padał deszcz, a na pozostałym obszarze kraju śnieg i deszcz ze śniegiem. W najcieplejszym momencie dnia nigdzie nie spodziewamy się mrozu. Będzie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. na Dolnym Śląsku. Umiarkowany i dość silny południowo-zachodni wiatr w porywach powieje z prędkością do 60 km/h.

  Niedziela będzie kolejnym pochmurnym dniem z opadami deszczu na zachodzie i opadami śniegu i deszczu ze śniegiem w pozostałych miejscach kraju. Termometry wskażą od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z zachodu.

  Wigilia z lekkim mrozem

  Pochmurno będzie także w Wigilię. Znów czekają nas opady deszczu na zachodzie oraz opady śniegu i deszczu ze śniegiem w innych częściach kraju. Chwyci lekki mróz. Będzie od -1 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr, słaby i umiarkowany, nadciągnie z zachodu.

  Zmiana 25 grudnia

  Aura zmieni się w pierwszy dzień świąt. Choć jest ryzyko, że na zachodzie spadnie deszcz ze śniegiem, to spodziewamy się raczej, że w całej Polsce pojawi się warstwa śniegu o wysokości 1-5 centymetrów. Termometry wskażą od -1 st. C na wschodzie Polski do 4 st. C na zachodzie. Powieje z zachodu, umiarkowanie i dość silnie, bo z prędkością do 60 km/h.

  Drugi dzień świąt z porywistym wiatrem

  W drugi dzień świąt we wschodniej połowie kraju dopada od 1 do 5 cm śniegu. Na zachodzie przewidywany jest z kolei śnieg przechodzący w deszcz. Na termometrach zobaczymy od -1 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C na zachodzie. Północno-zachodni wiatr powieje z prędkością nawet 70 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Ciepło, mokro, brzydko
  Tak będzie niestety
  ~Nick /2018-12-19 17:47

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...