Informacje
 • Długi weekend ze zróżnicowaną pogodą. Najgoręcej w piątek

  14-08-2018 15:24 Prognoza pogody TVN Meteo na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: TVN24

  W ciągu najbliższych dni aura będzie zróżnicowana. Znajdzie się wiele słonecznych miejsc, ale w niektórych regionach przejdą też burze. Na razie nie grozi nam dłuższy powrót upałów, choć temperatura przez chwilę może lekko przekraczać 30 stopni Celsjusza.

  W środę na wschodzie, Podkarpaciu i Kaszubach prognozuje się przelotne opady deszczu i burze - lokalnie z gradem. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni Celsjusza na Pomorzu do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, zachodni, w porywach burzowych powieje do 90 kilometrów na godzinę.

  Burze i porywisty wiatr

  Czwartek zapowiada się pogodny, tylko na Podkarpaciu możliwe są przelotne opady deszczu i burze. Termometry pokażą od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr, na ogół słaby i umiarkowany, w porywach burzowych rozpędzi się do 80 km/h. Powieje z południowego zachodu.

  Gdzieniegdzie popada

  Synoptycy prognozują pogodny piątek. Tylko na Podkarpaciu mogą pojawić się przelotne opady i burze. Na termometrach zobaczymy od 26 st.C na Suwalszczyźnie do 31 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje z południowego wschodu. Towarzysząc burzom, rozpędzi się do 80 km/h.

  Nie wszędzie słonecznie

  Na zachodzie kraju w sobotę będzie pogodnie. W pozostałej części Polski popada przelotny deszcz. Pojawią się też burze, lokalnie z gradem. Termometry pokażą od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, zachodni, w porywach burzowych powieje do 90 km/h.

  Do 29 stopni

  W niedzielę na Dolnym Śląsku oraz w centrum nie będzie padać. W pozostałych regionach wystąpią przelotne opady deszczu. Termometry pokażą od 25 st. C na Suwalszczyźnie do 29 st. na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • upały
  już dość tych upałów 5 m- c w Szczecinie z upałami , ani gdzieś iść ani odpocząć i ta parność masakra chce zime
  ~dupa /2018-08-15 12:09

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...