Informacje
 • Długi weekend. Gdzie może padać śnieg, gdzie deszcz

  10-11-2016 15:52 Prognoza pogody na wolne dni

  Zachmurzenia oraz opady deszczu i śniegu nad Polską

  ICM UW

  Zbliża się długi weekend. Za oknem panuje zimowa aura i pewnie większość z nas zastanawia się czy pogoda nie popsuje naszych planów na wolne dni. Gdzie popada deszcz, gdzie śnieg, a gdzie się zachmurzy?

  W Święto Niepodległości jedynie w niektórych miejscach możemy liczyć na przejaśnienia i odrobinę słońca. Przeważać będzie pochmurna pogoda.  Możemy spodziewać się słabych opadów śniegu i śniegu z deszczem.

  Piątek ze śniegiem

  W piątek spodziewamy się dużo chmur i opadów śniegu. Wczesno poranne godziny przyniosą nam opady śniegu w centralnej i południowo-wschodniej części kraju. Spadnie tam od 1 do 2 cm śniegu. Opady będą słabły w ciągu dnia. W północno-zachodnich regionach dominować będzie średnie zachmurzenie.

  Sobota z mniejszymi opadami

  Sobota będzie pochmurna. Opady nie będą intensywne, ale gdzieniegdzie się zabieli. Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce i na Górnym Śląsku oraz na południowym wschodzie kraju na niebie zobaczymy wiele chmur. W Karpatach warstwa śniegu osiągnie 5-10 cm. Na pozostałym obszarze kraju będą pojawiać się przejaśnienia i rozpogodzenia. Około godziny 20 pojawią się opady śniegu na północy kraju. Spadnie około 0,5 cm śniegu.

  Niedziela bardziej pogodna

  Front atmosferyczny przyniesie opady śniegu na Podkarpaciu. Około godziny 7 spadnie tam do 3 cm śniegu. Opady pojawią się znów w okolicach godziny 13 i wyniosą 0,6 cm. Na południowym wschodzie kraju będzie pochmurno. W pozostałych regionach spodziewamy się pogodnej aury. Wieczorem opady deszczu ustaną.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...