Informacje
 • Deszczowy i chłodny koniec tygodnia.
  Miejscami pojawią się burze

  19-06-2018 15:48 Prognoza pogody na pięć dni
  Burze mogą być gwałtowne Foto: Shutterstock | Video: TVN24

  Do czwartku gorące powietrze nam nie odpuści. Później przyjdzie nagłe ochłodzenie. Będą miejsca, gdzie w dzień temperatura nie przekroczy 16 stopni.

  Środa zapowiada się słonecznie w całym kraju. Termometry wskażą od 25 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 29 st. C w Małopolsce. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu.

  Intensywne opady

  W czwartek w całej Polsce synoptycy prognozują przelotne opady deszczu. Podczas burz może spaść nawet do 40 litrów wody na metr kwadratowy. Niewykluczone, że pojawi się też grad. Temperatura maksymalna wyniesie w dzień od 26 st. C na Pomorzu do 31 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się umiarkowany, ale w porywach burzowych może wiać z prędkością do 90 kilometrów na godzinę. Powieje przeważnie z zachodu.

  Ochłodzenie

  Piątek upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu, a na zachodzie burz. Ochłodzi się. W dzień termometry wskażą zaledwie od 18 st. C na Pomorzu do 22 st. C na Podkarpaciu. Powieje zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr. Porywy burzowe mogą osiągać prędkość do 90 km/h.

  Burzowy wschód

  W sobotę w całym kraju może spaść deszcz, ale burze przejdą na wschód. Temperatura wyniesie od 16 st. C na Pomorzu do 21 st. C na Podkarpaciu. Wiatr wiejący z zachodu będzie umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych jego prędkość osiągnie prędkość do 80 km/h.

  Niedziela z przelotnym deszczem

  Aura w niedzielę w całym kraju może przynieść przelotne opady deszczu. Termometry wskażą od 17 st. C na Pomorzu do 23 st. C na Podkarpaciu. Północno-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • susza
  i oby dobrze popadało
  ~dziku /2018-06-20 17:54
 • Nagłe ochłodzenie
  Nie ma co się przejmować tym chłodnym incydentem.Góra 3 do 4 dni i powrót do komfortowych temperatur.Nagłe ochłodzenie ma to do siebie,że nagle przychodzi i szybko ustępuje.
  ~Lech /2018-06-20 00:46

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...