Informacje
 • Deszczowy i chłodny koniec tygodnia.
  Miejscami pojawią się burze

  19-06-2018 15:48 Prognoza pogody na pięć dni
  Burze mogą być gwałtowne Foto: Shutterstock | Video: TVN24

  Do czwartku gorące powietrze nam nie odpuści. Później przyjdzie nagłe ochłodzenie. Będą miejsca, gdzie w dzień temperatura nie przekroczy 16 stopni.

  Środa zapowiada się słonecznie w całym kraju. Termometry wskażą od 25 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 29 st. C w Małopolsce. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu.

  Intensywne opady

  W czwartek w całej Polsce synoptycy prognozują przelotne opady deszczu. Podczas burz może spaść nawet do 40 litrów wody na metr kwadratowy. Niewykluczone, że pojawi się też grad. Temperatura maksymalna wyniesie w dzień od 26 st. C na Pomorzu do 31 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się umiarkowany, ale w porywach burzowych może wiać z prędkością do 90 kilometrów na godzinę. Powieje przeważnie z zachodu.

  Ochłodzenie

  Piątek upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu, a na zachodzie burz. Ochłodzi się. W dzień termometry wskażą zaledwie od 18 st. C na Pomorzu do 22 st. C na Podkarpaciu. Powieje zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr. Porywy burzowe mogą osiągać prędkość do 90 km/h.

  Burzowy wschód

  W sobotę w całym kraju może spaść deszcz, ale burze przejdą na wschód. Temperatura wyniesie od 16 st. C na Pomorzu do 21 st. C na Podkarpaciu. Wiatr wiejący z zachodu będzie umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych jego prędkość osiągnie prędkość do 80 km/h.

  Niedziela z przelotnym deszczem

  Aura w niedzielę w całym kraju może przynieść przelotne opady deszczu. Termometry wskażą od 17 st. C na Pomorzu do 23 st. C na Podkarpaciu. Północno-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • susza
  i oby dobrze popadało
  ~dziku /2018-06-20 17:54
 • Nagłe ochłodzenie
  Nie ma co się przejmować tym chłodnym incydentem.Góra 3 do 4 dni i powrót do komfortowych temperatur.Nagłe ochłodzenie ma to do siebie,że nagle przychodzi i szybko ustępuje.
  ~Lech /2018-06-20 00:46

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...