Informacje
 • Deszczowo, wietrznie i bardzo ciepło. W weekend nawet 17 stopni

  12-11-2019 16:28 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock | Video: Ventusky.com

  Najbliższe dni zapowiadają się pochmurno i deszczowo. W większości kraju prognozowane są opady deszczu, a w górach spadnie nawet do kilkunastu centymetrów śniegu. Okresami powieje też silniejszy wiatr. W piątek pojawią się rozpogodzenia, a w weekend temperatura sięgnie nawet 17 stopni Celsjusza.

  W środę na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu będzie na ogół pogodnie. W pozostałej części kraju synoptycy prognozują pochmurną aurę z opadami deszczu od 5 do 15 litrów wody na metr kwadratowy. W górach wystąpią opady deszczu ze śniegiem i śniegu od 5 do 15 centymetrów. Bez opadów będzie przeważnie jedynie na Pomorzu Zachodnim. Temperatura wyniesie od 6 st. C na Ziemi Lubuskiej, przez 11 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie na ogół północno-zachodni i zachodni, tylko na wschodzie - południowo-wschodni. W większości kraju powieje słabo i umiarkowanie, a na wschodzie i południu okresami dość silnie. Wiatr w porywach osiągnie prędkość do 60 kilometrów na godzinę, a w górach - do 80-110 km/h.

  Deszcz i śnieg

  W czwartek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na zachodzie dzień minie na ogół bez opadów, poza tym prognozowane są okresowe opady deszczu do 5 l/mkw. W Tatrach pojawią się opady śniegu do pięciu centymetrów. Termometry pokażą od 7 st. C na zachodzie, przez 9 st. C w centrum, do 16 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje z południowego wschodu i wschodu, słabo i umiarkowanie. W górach silnie, bo do 90 km/h.

  Piątek zapowiada się pochmurno z rozpogodzeniami. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu możliwe są słabe opady deszczu lub mżawki. Na termometrach zobaczymy od 10 st. C na Pomorzu, przez 13 st. C w centrum, do 16 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny. W porywach osiągnie do 50-80 km/h.

  Nawet 17 stopni

  W sobotę będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura wyniesie od 11 st. C na Pomorzu, przez  15 st. C w centrum, do 17 st. C na południu. Powieje południowo-wschodni słaby i umiarkowany wiatr. Okresami może przybierać na sile.

  Na niedzielę synoptycy prognozują pogodę pochmurną z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Termometry pokażą od 10 st. C na Podlasiu, przez 13 st. C w centrum, do 15 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie wiał z południowego wschodu, umiarkowanie i dość silnie, w porywach do 50-70 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...