Informacje
 • Deszczowo, ale nawet 14 stopni. W niedzielę znowu będzie silnie wiać

  13-02-2020 16:24 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: Ventusky.com

  Przed nami deszczowy czas, ale z każdym kolejnym dniem możemy się spodziewać wzrostu temperatury. Pod koniec tygodnia zrobi się niebezpiecznie - powieje silny wiatr, który w porywach może dochodzić do 80 kilometrów na godzinę.

  Zapowiada się pochmurny piątek. Na zachodzie i południu Polski popada deszcz, a na pozostałym obszarze deszcz ze śniegiem i śnieg. Termometry pokażą maksymalnie od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 7 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie umiarkowany, zachodni, w porywach osiągnie do 45 kilometrów na godzinę.

  Miejscami 10 stopni

  W sobotę na północy spadnie przelotny deszcz. Poza tym powinno być pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

  Znowu będzie silnie wiać

  Niedziela okaże się deszczowa tylko na Pomorzu. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje silny wiatr z południowego zachodu, który w porywach rozpędzi się do 80 km/h. Na Bałtyku możliwy jest sztorm do 10 stopni w skali Beauforta. W górach spodziewany jest wiatr fenowy.

  Tydzień rozpocznie się pogodnie jedynie na Podkarpaciu. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy od 9 st. C na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach osiągnie do 50 km/h. Powieje z południowego zachodu.

  Ciepło jak na luty

  We wtorek w całym kraju może popadać przelotny deszcz. Termometry pokażą od 7 st. C. na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Podkarpaciu. Powieje dość silny wiatr z południowego zachodu, w porywach osiągnie do 60 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...