Informacje
 • Deszcz i przelotny śnieg. Kto może spodziewać się zimowych opadów

  16-01-2020 16:25 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutteerstock | Video: Ventusky.com

  Jeszcze w piątek w całym kraju będzie pogodnie, ale w weekend pojawi się nad Polską deszczowy front. Miejscami synoptycy prognozują opady śniegu. Zanotujemy niewielkie obniżenie się temperatury.

  W piątek o poranku będzie mglisto. W kolejnej części dnia możemy liczyć na pogodną aurę. Temperatura wyniesie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, o kierunku południowo-wschodnim.

  Pogoda na weekend

  Weekend rozpocznie się z przelotnymi opadami deszczu na zachodzie kraju. Poza tym w sobotę będzie pogodnie. Termometry pokażą od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje słaby i umiarkowany południowo-zachodni wiatr.

  Na niedzielę dla przeważającej części kraju synoptycy zapowiadają pogodną aurę. Na Podkarpaciu pojawią się przelotne opady śniegu. Temperatura wyniesie od 3 st. C na Podkarpaciu do 6 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

  Deszcz i śnieg

  Poniedziałek również w większości kraju okaże się pogodny. Tylko na Podkarpaciu przelotnie popada śnieg. na termometrach zobaczymy od 2 st. C na Podkarpaciu do 5 st. C na Pomorzu Zachodnim. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu.

  We wtorek na północy pojawią się przelotne opady deszczu. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z umiarkowaną siłą, w porywach osiągając prędkość do  60 kilometrów na godzinę, z zachodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Pogoda
  Może w końcu coś drgnie w tej pogodzie i do końca stycznia nastąpią zmiany na tyle, że pojawi się śnieg na przeważającym obszarze Polski.Taki układ na mapach,jaki obserwujemy od wielu tygodni,nie może trwać wiecznie.
  ~Lech /2020-01-16 19:17

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...