Informacje
 • Deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg.
  W pogodowym pakiecie też silny wiatr

  25-02-2020 14:55 Prognoza pogoda tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W najbliższych dniach nie zabraknie opadów - zarówno deszczu, śniegu, jak i deszczu ze śniegiem. Towarzyszyć nam będą silniejsze porywy wiatru. W górach może powiać z prędkością do 100 kilometrów na godzinę.

  W środę na niebie pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Opady ominą jedynie północny wschód kraju. W pozostałych częściach Polski należy spodziewać się okresowego deszczu oraz deszczu ze śniegiem do 1-5 litrów na metr kwadratowy. W górach spadnie 1-5 centymetrów śniegu. Termometry pokażą maksymalnie od 5 stopni Celsjusza w Wielkopolsce, przez 6 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na Podkarpaciu. Z południowego zachodu i zachodu powieje umiarkowany i okresami dość silny wiatr, który w porywach osiągnie do 50-60 kilometrów na godzinę. W górach wiatr będzie silniejszy - rozpędzi się do 90-100 km/h.

  Ochłodzenie

  Czwartek zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami. Na północnym wschodzie kraju okresami pojawią się opady śniegu, spadnie maksymalnie od 1 do 3 cm. W pozostałej części kraju spadnie do 3 l/mkw. deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 st. C na Podlasiu, przez 4 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Dolnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Zachodni wiatr powieje umiarkowanie i okresami dość silnie. W przeważającej części kraju jego porywy rozpędzą się do 50 km/h, a w górach do 100 km/h.

  W piątek na niebie pojawi się sporo chmur i przejaśnienia. Okresami wystąpią opady śniegu rzędu 1-5 centymetrów oraz deszczu ze śniegiem do 1-5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 2 st. C na wschodzie, przez 4 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje z zachodu i północnego zachodu, umiarkowanie i dość silnie. Wiatr w porywach osiągnie 50-70 km/h, a w górach do 100 km/h.

  Deszczowy weekend

  Sobota przyniesie pochmurną aurę z większymi przejaśnieniami. Mieszkańcy Pomorza muszą liczyć się z opadami deszczu do 1-5 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie od 3 st. C na Podlasiu, przez 6 st. C w centrum, do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków południowych będzie na ogół słaby i umiarkowany, jednak okresami powieje mocniej, w porywach do 50-70 km/h, a w górach do 100 km/h.

  W niedzielę na Pomorzu wystąpi duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Opady nie pojawią się jedynie na północnym zachodzie Polski. Na północnym wschodzie spadnie deszcz ze śniegiem, a w pozostałej części kraju deszcz. Opady nie powinny być większe niż do 5-10 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie, przez 7 st. C w centrum, do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach osiągnie do 50-60 km/h, a w górach do 100 km/h, powieje z południowego zachodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...