Informacje
 • Deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg.
  W pogodowym pakiecie też silny wiatr

  25-02-2020 14:55 Prognoza pogoda tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W najbliższych dniach nie zabraknie opadów - zarówno deszczu, śniegu, jak i deszczu ze śniegiem. Towarzyszyć nam będą silniejsze porywy wiatru. W górach może powiać z prędkością do 100 kilometrów na godzinę.

  W środę na niebie pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Opady ominą jedynie północny wschód kraju. W pozostałych częściach Polski należy spodziewać się okresowego deszczu oraz deszczu ze śniegiem do 1-5 litrów na metr kwadratowy. W górach spadnie 1-5 centymetrów śniegu. Termometry pokażą maksymalnie od 5 stopni Celsjusza w Wielkopolsce, przez 6 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na Podkarpaciu. Z południowego zachodu i zachodu powieje umiarkowany i okresami dość silny wiatr, który w porywach osiągnie do 50-60 kilometrów na godzinę. W górach wiatr będzie silniejszy - rozpędzi się do 90-100 km/h.

  Ochłodzenie

  Czwartek zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami. Na północnym wschodzie kraju okresami pojawią się opady śniegu, spadnie maksymalnie od 1 do 3 cm. W pozostałej części kraju spadnie do 3 l/mkw. deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 st. C na Podlasiu, przez 4 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Dolnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Zachodni wiatr powieje umiarkowanie i okresami dość silnie. W przeważającej części kraju jego porywy rozpędzą się do 50 km/h, a w górach do 100 km/h.

  W piątek na niebie pojawi się sporo chmur i przejaśnienia. Okresami wystąpią opady śniegu rzędu 1-5 centymetrów oraz deszczu ze śniegiem do 1-5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 2 st. C na wschodzie, przez 4 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje z zachodu i północnego zachodu, umiarkowanie i dość silnie. Wiatr w porywach osiągnie 50-70 km/h, a w górach do 100 km/h.

  Deszczowy weekend

  Sobota przyniesie pochmurną aurę z większymi przejaśnieniami. Mieszkańcy Pomorza muszą liczyć się z opadami deszczu do 1-5 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie od 3 st. C na Podlasiu, przez 6 st. C w centrum, do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków południowych będzie na ogół słaby i umiarkowany, jednak okresami powieje mocniej, w porywach do 50-70 km/h, a w górach do 100 km/h.

  W niedzielę na Pomorzu wystąpi duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Opady nie pojawią się jedynie na północnym zachodzie Polski. Na północnym wschodzie spadnie deszcz ze śniegiem, a w pozostałej części kraju deszcz. Opady nie powinny być większe niż do 5-10 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie, przez 7 st. C w centrum, do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach osiągnie do 50-60 km/h, a w górach do 100 km/h, powieje z południowego zachodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...