Informacje
 • Chmury, również burzowe, i kolejny atak deszczu. Prognoza pogody na pięć dni

  24-05-2019 16:31 Długoterminowa prognoza pogody tvnmeteo.pl

  Niebo będzie pochmurne w całej Polsce

  Shutterstock

  W ciągu najbliższych dni niebo będzie pochmurne. Popada, chwilami naprawdę mocno, i zagrzmi.

  Polska znajdzie się pod wpływem kolejnego układu niżowego z centrum przemieszczającym się nad Bałtykiem i Finlandią. Nad krajem przemieści się z zachodu na wschód słabo i umiarkowanie aktywny chłodny front atmosferyczny, za którym popłynie z zachodu chłodniejsze powietrze polarne, wypychając cieplejszą masę powietrza zalegającą nad Polską.

  Pochmurny weekend

  Na sobotę prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. W centrum, na wschodzie i południu kraju pojawią się przelotne opady deszczu do 5 litrów na metr kwadratowy. W górach możliwe są burze z opadami do 20 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, przez 20 st. C środkowej części Polski, do 22 st. C. w Małopolsce. Wiatr, zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, na północy i w trakcie burz okresami może wiać dość silnie.

  W niedzielę zachmurzenie się utrzyma. Na północy i południu kraju wystąpią przelotne opady deszczu do 5-10/l/mkw., a na południu lokalnie mogą pojawić się burze z opadami do 30 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 15 st. C na Wybrzeżu, przez 20 st C w centrum kraju, do 22 st.C na Podkarpaciu. Z zachodu powieje wiatr słaby i umiarkowany. Na północy okresami będzie dość silny, osiągając na Wybrzeżu prędkość do 70 kilometrów na godzinę. W porywach burzowych prędkość wiatru dojdzie do 90 km/h.

  Co nas czeka po niedzieli

  W poniedziałek też będzie pochmurno, a od zachodu w głąb kraju przesuwać się będą przelotne opady deszczu o natężeniu 10-20 l/mkw. i burze. Na Pomorzu Zachodnim temperatura wyniesie co najmniej 18 st. C, a w centrum kraju i na południu dojdzie do 24 st. C. Wiatr, zachodni i południowo-zachodni, powieje słabo i umiarkowanie, ale okresami może się nasilać do 70 km/h. W burzach powieje z prędkością do 90 km/h.

   

   

  Wtorek  także będzie pochmurny. Opady przemieszczą się z południa na północ. Okresowo mogą być intensywne i wynieść do 30-50 l/mkw. Na południu, wschodzie i w centrum kraju mogą towarzyszyć im burze z gradem. Na Podlasiu można spodziewać się co najmniej 15 st. C, a w centrum kraju - 20 st. C. Najcieplej będzie na Podkarpaciu, bo do 25 st. C. Południowy wiatr, skręcający na zachodzie w kierunku północno-wschodnim, powieje słabo i umiarkowanie. Chwilami może być silny, w czasie burzy osiągając prędkość do 90 km/h.

  W środę pojawią się przejaśnienia, ale też okresowe opady deszczu, wynoszące do 10-20 l/mkw. Na wschodzie może zagrzmieć. Temperatura osiągnie maksymalnie od 14 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 17 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na Podkarpaciu. Wiatr, nadciągający  z kierunków zachodnich, powieje słabo i umiarkowanie, choć okresami będzie dość silny. W porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...