Informacje
 • Chłód z północy wlewa się do Polski

  08-07-2019 16:42 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Co nas czeka w pogodzie? Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: TVN24

  Najbliższe dni upłyną pod znakiem pochmurnego nieba, opadów deszczu oraz lokalnych burz. Okresami może powiać silniejszy wiatr. Temperatura miejscami nie przekroczy 20 stopni Celsjusza.

  Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Rosji. Nad krajem przemieszcza się chłodny front atmosferyczny, za którym płynie chłodne powietrze polarne morskie z północy.

  We wtorek na niebie pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie. Wystąpią okresowe opady deszczu rzędu 5-20 litrów na metr kwadratowy, zaś na wschodzie i w Karpatach prognozowane są burze. Padać nie powinno jedynie na południowym zachodzie Polski. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 17 st. C na Wybrzeżu i Warmii, przez 20 st. C w centrum kraju, do 21 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Umiarkowany i okresami dość silny wiatr, który w porywach będzie rozpędzał się do 90 kilometrów na godzinę, powieje z zachodu i północnego zachodu.

  Będzie deszczowo

  W środę w umiarkowanym i dużym stopniu niebo będzie zasnute zachmurzeniem kłębiastym. Pojawią się przelotne opady deszczu, maksymalnie do 5-20 l/mkw., a na wschodzie kraju burze. Temperatura maksymalna sięgnie od 17 st. C na północnym wschodzie, przez 19 st. C w centrum, do 21 st. C na Pomorzu. Z zachodu i północnego zachodu powieje umiarkowany, a okresami dość silny wiatr. W porywach burzowych może rozpędzać się do 90 km/h.

  W czwartek również wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie. Na zachodzie i wschodzie kraju okresami popada deszcz, opady nie powinny przekroczyć 5 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 20 st. C na Podlasiu, przez 22 st. C w centrum, do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Na ogół powieje słaby i umiarkowany wiatr, jednak okresami jego porywy mogą przybierać na sile.

  Do 25 stopni

  Piątek przyniesie małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste, zaś na wschodzie i w centrum okresami duże. Prognozowane są również opady rzędu 5-15 l/mkw. i miejscowe burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. C na Podlasiu, przez 23 st. C w centrum, do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Słabo i umiarkowanie powieje z północnego zachodu.

  Sobotnie niebo niemal wszędzie pokryte będzie małym i umiarkowanym zachmurzeniem kłębiastym, jedynie na południu okresami chmur będzie więcej. Może tam też spaść 5 litrów deszczu na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 18 st. C na północnym wschodzie, przez 22 st. C w centrum, do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Z północy powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • gosc
  na opolszczyznie jest za sucho juz nie ma czym dychac na dworze jest za cieplo na dworze na opolszczyznie brakuje deszczu nie ma deszczu na opolszczyznie ma byc chlodno i zimno ma byc duzo wiatru chlodnego zimnego brakuje duzo deszczu ulewnego ma byc chlodno i zimno brakuje wiatru chlodnego zimnego wieczorem i wnocy ma byc zimno chlodno brakuje wiatru zimnego chlodnego brakuje duzo deszczu ulewnego na opolszczyznie ma byc zimno i chlodno na opolszczyznie juz koniec upalami .
  ~gosc /2019-07-09 14:19

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...