Informacje
 • Burze, intensywne opady. IMGW ostrzega

  24-05-2019 14:38 Sprawdź, gdzie obowiązują ostrzeżenia IMGW
  Prognoza opadów na najbliższe godziny (Ventusky.com) Foto: Amanda Slater/flickr.com (CC BY-SA 2.0) | Video: Ventusky.com

  Pogoda w dalszym ciągu może stwarzać zagrożenie. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują wystąpienie intensywnych opadów deszczu i burz. Wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia dla jednego z województw.

  W ostatnich dniach przez Polskę przetaczały się burze i ulewy. Jak prognozują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, aura miejscami będzie gwałtowna również w piątek.

  >>>ZOBACZ SKUTKI ULEW W POLSCE

  >>>SPRAWDŹ ALERTY HYDROLOGICZNE IMGW

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia

  W województwie podkarpackim prognozuje się wystąpienie umiarkowanych lub silnych opadów deszczu, miejscami burz. Spadnie około 30-50 litrów na metr kwadratowy deszczu. W czasie burz porywy wiatru dojdą do 60 km/h.

  Ostrzeżenia są ważne do godziny 18 w piątek.

  Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

  Zgodnie z definicją IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...