Informacje
 • Burze i intensywne opady deszczu.
  Prognoza pogodowych zagrożeń IMGW

  04-08-2019 15:50 Sprawdź, gdzie mogą obowiązywać alerty
  Prognoza pogody na piątek Foto: flickr/Tiomax80(CC BY 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  Wtorek i środa mogą być niebezpieczne. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują na te dni intensywne opady deszczu i burze z gradem. Wydali prognozę pogodowych zagrożeń.

  Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydali prognozy ostrzeżeń meteorlogicznych pierwszego stopnia przed burzami i burzami z gradem na wtorek i środę.

  Prognoza zagrożeń IMGW na wtorek

  We wtorek w województwie zachodniopomorskim mogą zostać wydane ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami.

  Możliwe są tam burze z opadami deszczu rzędu 10-20 litrów na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 70 kilometrów na godzinę.

  Dodatkowo w województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, łódzkim, podlaskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim mogą obowiązywać ostrzeżenia przed burzami z gradem.

  Prognozowane są burze z deszczem do 10-20 l/mkw. oraz porywami wiatru do 70 km/h. Możliwe są również lokalne opady gradu.

  Prognoza zagrożeń IMGW na środę

  W środę w województwach: kujawsko-pomorskim, lubelskim, mazowieckim i zachodniopomorskim mogą pojawić się burze. Opady deszczu w ich trakcie mogą wynieść od 10 do 20, lokalnie około 30 l/mkw. Wiatr może powiać z prędkością do 70 km/h.

  Na terenie województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego miejscami mogą pojawić się burze z opadami deszczu do 25 l/mkw. i porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie może spaść grad.

  Dodatkowo w województwie pomorskim może spaść deszcz o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana wysokość opadów może wynieść do 40 l/mkw. Po południu i w pierwszej części nocy miejscami zagrzmi.

  Czym jest prognoza zagrożeń?

  Jak mówi definicja IMGW, prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...