Informacje
 • Burze i grad. W tych regionach
  będzie niebezpiecznie

  10-05-2021 20:56 Prognoza zagrożeń IMGW
  Tomasz Zubilewicz o pogodzie i sytuacji hydrologicznej Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W ciągu kolejnych dni w części kraju wystąpią burze, którym mają towarzyszyć opady gradu – przewidują synoptycy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń pogodowych.

  Wtorek nie powinien przynieść żadnych pogodowych niebezpieczeństw. Na kolejny dzień za to prognozowane są burze z gradem. W związku z tym synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia.

  Tych gwałtownych zjawisk w środę należy spodziewać się województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim, wschodniej połowie woj. wielkopolskiego oraz w części południowych powiatów woj. śląskiego.

  Czym jest prognoza zagrożeń?

  Zgodnie z definicją IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

  Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

  Według definicji IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....