Informacje
 • Będzie ciepło i słonecznie. "Sympatyczny majowy dzień"

  09-05-2012 06:41 Prognoza pogody na środę

  Na Suwalszczyźnie, tak jak w większości kraju, środa będzie pogodna

  Kontakt Meteo/jareczek30

  Temperatury od 19 do 24 st. C, pogodne niebo i sporo słońca w większości kraju - na takie przyjazne warunki pogodowe możemy liczyć w środę. Tylko w zachodnich województwach pogodę może psuć front atmosferyczny. - Sympatyczny będzie ten majowy dzień - podsumowuje prezenter TVN Meteo Tomasz Zubilewicz.

  W środę na pogodę mogą narzekać tylko mieszkańcy zachodniej Polski. Tam w nocy pojawił się front atmosferyczny, który w ciągu dnia będzie leniwie przemieszczać się na wschód. Nie zawędruje jednak daleko. W województwach zachodnich w pierwszej części dnia pojawi sie deszcz, a w drugiej także burze.

  Pozostała część kraju powinna być pogodna, a nawet słoneczna.

  Środa będzie cieplejsza od wtorku. Temperatura maksymalna wyniesie 19 st. nad Zatoką Gdańską, 20-21 st. C na północnym wschodzie, 22 st. C w dzielnicach centralnych i 23-24 st. C na południu kraju.

  Powieje słaby i umiarkowany wiatr, w porywach burzowych dochodzący do 60-80 km/h, z kierunków południowych. Na Wybrzeżu powieje do 50 km/h.

   

  Pogoda bez wpływu na nasze samopoczucie

  Na wschodzie i w centrum ciśnienie atmosferyczne w ciągu dnia będzie rosnąć. Barometry w Warszawie pokażą 1007 hPa. Z kolei na zachodzie, gdzie zalegnie front atmosferyczny, ciśnienie będzie spadać.

  Powietrze będzie umiarkowanie wilgotne, od 60 proc na południowym-wschodzie, do 80 proc. w dzielnicach zachodnich Polski.

  Pogoda nie będzie miła wpływu na nasze samopoczucie, ponieważ biomet będzie neutralny. Jedynie na zachodzie, na terenach pozostających pod wpływem frontu biomet będzie niekorzystny.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Faktycznie
  Byłam dziś na spacerze z psem i jest bardzo ciepło i przyjemnie:) Pachnie wakacjami, których nie mogę się już doczekać - wprawdzie ciągle zastanawiam się nad wyborem miejsca, wertuję katalog biura ALmatur we wszystkie strony;) Prawdopodobnie padnie na połudnową Europę :)
  ~Hanka /2012-05-09 11:35
 • słonecznie...
  a u mnie w Świętokrzyskim od rana szaro,buro i ponuro 14 stopni gdzie jest słoneczko?
  ~mamalenki /2012-05-09 09:42

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W niedzielę chłodniejsze atlantyckie powietrze zaczęło wypierać afrykański żar. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...