Informacje
 • Będzie cieplej, ale nadal dżdżysto i burzowo.
  W weekend szansa na uspokojenie pogody

  25-06-2018 17:47 Prognoza pogody TVN Meteo na pięć dni
  Burze mogą być gwałtowne Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: TVN24

  Po kilku dniach chłodnych - jak na czerwiec - temperatura w najbliższym czasie będzie powoli rosnąć. Czeka nas jednak ponowne nasilenie się gwałtownych zjawisk atmosferycznych.

  Wtorek będzie pogodny tylko na Wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim. Na pozostałym obszarze kraju prognozowane jest zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Niewykluczone są przelotne opady deszczu do 10 litrów na metr kwadratowy, a miejscami burze z opadami do 30 l/mkw. Termometry pokażą maksumalnie od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 20 st. C w centrum kraju, do 24 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr powieje z północnego zachodu, tylko na wschodzie będzie wiał z południowego wschodu. Na ogół będzie słaby i umiarkowany, ale okresami może być dość silny, a w burzach - silny, do 80 kilometrów na godzinę.

  Pochmurna środa

  W całym kraju w środę na niebie będzie występować zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Możliwe są okresowe opady deszczu od 10 do 30 l/mkw. i burze z gradem. Temperatura wyniesie od 19 st. C na Górnym Śląsku, przez 23 st. C w centrum kraju, do 25 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje północno-wschodni i wschodni wiatr, słaby i umiarkowany. Chwilami może się nasilić, a w burzach jego prędkość może dochodzić do 90 km/h.

  Mokry czwartek

  W czwartek na północnym zachodzie kraju powinno być pogodnie. Poza tym zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Od południa w głąb kraju przemieszczać będą się opady deszczu i burze z gradem. Opady miejscami mogą być intensywne, od 30 do 40 l/mkw., w górach nawet do 60 l/mkw. Termometry pokażą od 22 st. C na Podkarpaciu do 26 st. C w centrum kraju i na Pomorzu Zachodnim. Wiatr okaże się północno-wschodni, umiarkowany i dość silny, a podczas burz może powiać z prędkością do 90 km/h.

  Piątek też w deszczu

  W piątek zachmurzenie okaże się kłębiaste, umiarkowane i duże. Opady deszczu mogą być intensywne, spadnie od 10 do nawet 40 l/mkw. wody, miejscami niewykluczone są burze z gradem. Na termometrach zobaczymy od 24 st. C na Podkarpaciu do 27 st. C w centrum i na Pomorzu Zachodnim. Północno-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Może jednak przybierać na sile, a w burzach - powiać z prędkością do 90 km/h.

  Spokojniejsza sobota

  Na początku weekendu aura się uspokoi. Na przeważającym obszarze kraju powinno być pogodnie. Tylko na południu mogą pojawić się chmury, z których popada deszcz, od 5 do 10 l/mkw. Termometry wskażą od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 23 st. C w centrum kraju i na Pomorzu Zachodnim. Powieje północno-wschodni wiatr, który okaże się słaby i umiarkowany. Synoptycy jednak nie wykluczają, że chwilami powieje mocniej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...