Informacje
 • 26 stopni i słońce. Mamy lato!

  12-07-2011 14:53 Szczegółowa prognoza pogody

  Skorzystajmy z ładnej pogody

  sxc.hu

  We wtorek przywitaliśmy słońce. W całym kraju jest pogodnie, jedynie na krańcach wschodnich na niebie pojawiły się chmury, z których czasem spadnie deszcz. Temperatury podskoczyły do 26 kresek.

  We wtorek jest o wiele bardziej pogodnie, a temperatura jest zdecydowanie mniej męcząca. Na wschodzie powoli znikają opady deszczu. W pozostałej Polsce zachmurzenie małe. Ciepło, od 22 st. C na północy do 26 st. C na południowym zachodzie. W rejonach podgórskich 21-24 kreski. Powieje zmienny wiatr.

  W północnej Polsce bardzo ładnie i pogodnie. Na termometrach zachodniego wybrzeża od 20 st. C w Kołobrzegu do 25 st. C w Pile i Bydgoszczy.

  Ciśnienie atmosferyczne wysokie także w Trójmieście. Tam w ciągu dnia na termometrach 23 st. C. W Białymstoku może przelotnie popadać przy 24 st. C.

  Nad Mazowszem, a także nad Ziemią Łódzką w ciągu dnia należy spodziewać się świecącego słońca. Od 24 st. C w Łodzi, Radomiu, Warszawie i Białej Podlaskiej do 25 st. C we Włocławku. W Lublinie może przelotnie popadać deszcz.

  Mieszkańcy południowego zachodu i Wielkopolski będą mogli cieszyć się słonecznym i ciepłym dniem. Od 23 st. C w Jeleniej Górze, 25 st. C w Poznaniu, we Wrocławiu i w Kłodzku.

  W Małopolsce, na Śląsku, Rzeszowszczyźnie i Zamojszczyźnie we wtorek na termometrach pojawi się 25-26 st. C. Przelotnie może popadać w Rzeszowie i w Zamościu. Najchłodniej w Zakopanem, 22 st. C.

  Ślisko na drogach wschodniej Polski

  Warunki na drogach w ciągu dnia w Polsce centralnej, południowo zachodniej i północnej powinny być dobre. We wschodnich regionach może przelotnie popadać, ale tego deszczu nie powinno być dużo. Kierowcy powinni zachować jednak ostrożność. Po opadach, nawet niewielkich, nawierzchnia robić się będzie śliska.

   

  Warszawskie klimaty

  W nocy w Warszawie zachmurzy się i może popadać , a nawet zagrzmieć. Na termometrach pojawi się 15 kresek. We wtorek na niebie pojawią się gdzieniegdzie niewinne chmurki. W najcieplejszym momencie dnia, 24 st. C. Powieje słaby wiatr z północnego-zachodu. Ciśnienie w południe wyniesie 1005 hPa. Będzie się wahać.

  Pogoda nie wpłynie na nasze samopoczucie

  Wtorek to dzień, podczas którego spokojnie będzie można zapomnieć o burzach. Na niebie pojawi się więcej słońca, a na termometrach o wiele spokojniej. Nie zobaczymy 30 kresek, a 22-25 st. C.

  Idealny wskaźnik wilgotności względnej, 50-60 proc. na północy Polski. W części południowej i południowo-wschodniej wskaźniki wilgotności względnej zdecydowanie wyższe.

  Będziemy odczuwać gorąco na terenach południowej Polski i komfort na pozostałym jego obszarze.
  Pogoda raczej nie będzie wpływać na nasze samopoczucie. Prawie w całej Polsce biomet będzie neutralny. Jeśli biomet niekorzystny, to tylko na krańcach wschodnich.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Pogoda na 4+
  Słuchajcie ludzie nie piszczie o nich tak ostro bo to nie od nich zależy jaka będzie pogoda czasem nie da sie tego przewidzieć a wy od razu na nich nażekacie.
  ~Julia1234 /2011-07-12 12:13
 • straszny rozdźwięk
  straszny rozdźwięk między tym co na mapkach i ostrzeżeniach, a tym co za oknem.
  Na cały weekend i poniedziałek były ostrzeżenia przed burzami, silnym wiatrem i deszczem, a nic wielkiego nie było. Dzisiaj ma być upał, a póki co jest zimno i pochmurno i wieje. Czasem przypadkowo prognoza się sprawdzi, ale ostatnio w ogóle nie można na niej polegać, nawet jeden dzień w przód.
  ~kuba /2011-07-12 11:22
 • bzdety
  U mnie od rana jest pochmurnie i czasem pada deszcz i na pewno zostanie tak do wieczora.
  "Od wtorku lato" hahaha rozśmieszacie mnie
  ~Jaslo /2011-07-12 10:57
 • dd
  mieszkam pod kolobrzegiem i w tej chwili i od godziny jest prawie pełne zachmurzenie
  ~jik /2011-07-12 10:39
 • nie prawda
  wczoraj taki upał na śląsku, a miało być burzowo i ulwenie. polało 15 min i na tym koniec po burzy ani śladu.
  a dziś? jest zimno, brzydko i szaro....

  w ogóle się nie sprawdza ta pogoda.
  ~slaskie /2011-07-12 09:45

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...