Informacje
 • 10 w skali Beauforta, cofka, ulewy. Szczegóły załamania pogody

  13-10-2020 17:31 Sprawdź, co szykuje pogoda w najbliższych dniach
  Prognozowane opady w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock | Video: Ventusky.com

  W najbliższych dniach wystąpią opady deszczu, miejscami będą intensywne. Powieje też silniejszy wiatr.

  W środę w całym kraju wystąpią intensywne  opady deszczu o sumie 20-50 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku i w Małopolsce do 13 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Powieje dość silny i silny wiatr wiatr z północy i północnego wschodu. W porywach na zachodzie rozpędzi się do 75 kilometrów na godzinę. Na Bałtyku synoptycy prognozują sztorm w skali 10 stopni Beauforta. Na rzekach Pomorza możliwa cofka.

  Deszczowa aura

  Czwartek upłynie pod znakiem okresowych opadów deszczu o sumie 5-10 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 10 st. C na Dolnym Śląsku do 13 st. C na Rzeszowszczyźnie. Wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Również w piątek będzie padać. Okresami wystąpią opady deszczu o sumie 5-10 l/mkw. Termometry pokażą od 8 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr.

  Do 12 stopni

  W sobotę tylko na Suwalszczyźnie będzie pogodnie, w pozostałych regionach popada deszcz. Spadnie go do 1-5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego zachodu.

  Na niedzielę synoptycy prognozują pogodną aurę. Tylko na Pomorzu przelotnie popada deszcz o sumie 1-3 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie z zachodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...