Informacje
 • "Złapał mnie zębami i rzucił jak pies rzuca kotem". Niedźwiedź zaatakował mężczyznę

  11-03-2015 09:34 Bieszczadzkie niedźwiedzie budzą się z zimowego snu

  Niedźwiedzie w Bieszczadach wykazują się w tym sezonie dużą aktywnością

  fot. Shutterstock, Film: TVN 24

  W Bieszczadach mężczyzna został zaatakowany przez niedźwiedzia. - Schowałem się za drzewo, ale łapą mnie uderzył w głowę - relacjonuje zdarzenie poszkodowany. Fachowcy radzą, co należy zrobić w trakcie bliskiego spotkania z tym groźnym zwierzęciem.

  Do incydentu doszło w okolicach wsi Buk i Terka, na południe od Zalewu Solińskiego. Zwierzę rzuciło się na mieszkańca wioski, który spacerował po lesie. Mężczyzna trafił do szpitala, ale obrażenia nie były poważne.

  - Usłyszałem ryk i z gawry wyskoczył niedźwiedź. Gdy tylko go zobaczyłem wiedziałem, że będzie atakował - Opowiada Kazimierz Kwiatkowski, poszkodowany. - Schowałem się za drzewo, ale łapą mnie uderzył w głowę. Potem złapał mnie zębami i rzucił tak jak pies rzuca kotem - wspomina Kwiatkowski.

  W obronie własnej

  Zwierzę prawdopodobnie odczuwało niebezpieczeństwo ze strony człowieka, ponieważ ono boi się ludzi w takim samym stopniu jak my ich.

  - Byłą to normalna reakcja, najprawdopodobniej wynikająca z poczucia zagrożenia - informuje Grzegorz Łukaciejewski z Nadleśnictwa Cisna.

  Padnij twarzą do ziemi

  Wędrując po Bieszczadzkich lasach możemy trafić na niedźwiedzia. Specjalista podpowiada jak należy się zachować w trakcie bliskiego spotkania z tym groźnym zwierzęciem.

  - Jeśli znajdujemy się w bliskim kontakcie z niedźwiedziem to fachowcy twierdzą, że najlepiej rzucić się twarzą do ziemi i osłonić dłońmi głowę, a następnie poczekać, aż zwierzę przestanie się nami interesować - naucza Edward Marszałek z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • TAKI MAMY KLIMAT
  heh latwo powiedziec ja panicznie boje sie takich spotkan i psow / zawsze zachowuje sie irracjonalnie , panikuje , i robie glupie instynktowne zeczy oduczylismy sie zycia w lesie to teraz za to bedziemy placic chyba
  jan_kowalski /2015-03-15 20:48
 • komedia
  ...a najbardziej lubie czytac wasze komentarze :D
  *" machac nogami(..) z cyrku"
  *skacowany student
  *relacja niedzwiedzia..
  i madrosci przerazonych turystow w warszawszkich apartamentach
  ~sasiedniegoNDLesnictwaLubicielka /2015-03-12 19:03
 • "spacerował"
  Akurat! Pewnie kłusował, bo przecież grzybów i jagod o tej porze nie ma. Miał szczęście.
  kartka77 /2015-03-12 04:55
 • ...
  wy tak tu pierdo... ze czytac sie nieche .. spotkalbys go na drodze to ze strachu zapomnialbys jak sie nazywasz a nie wy piszecie o poradnikach jakis matoly... i przed nim nie uciekniesz metody co ty bajki ogladasz nadal widze..i to misia on tam mieszka baranie jeden..
  ~okr28 /2015-03-12 00:36
 • A oto relacja niedźwiedzia
  Leżę sobie skacowany, po imprezie z kumplami, którzy też już się obudzili po zimie. Łeb mnie nap... la, a tu nagle coś lezie, a tupie, a szeleści zeschłymi liśćmi. Jak się nie wkurzyłem, wybiegłem z domu, intruza za fraki i przekonałem, aby sobie szybko poszedł gdzie indziej.
  ~WWm /2015-03-12 00:14

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...