Informacje
 • Zima z nami pozostanie. Uwaga, będzie ślisko

  16-01-2018 13:39 Od zachodu kraju postępują opady śniegu
  Pogoda w Polsce Foto: Shutterstock | Video: TVN24

  Front atmosferyczny, który przemieszcza się z zachodu na wschód, niesie ze sobą opady śniegu. Według prognoz śnieg zostanie z nami dłużej.

  Zima wróciła i z nami pozostanie. Prognozy długoterminowe w kolejnych dniach przewidują opady śniegu. Ujemna temperatura nocą będzie sprzyjać temu, żeby śnieg z nami został.

  W związku z tym, drogi i chodniki będą śliskie także w kolejnych dniach. Widzialność będzie ograniczona. Przed niebezpieczną pogodą ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

  Front atmosferyczny z opadami śniegu przesuwa się coraz bardziej na wschód. Na zachodzie jest już cieplej i pada śnieg z deszczem.

  Co dalej?

  W nocy prognozowane są opady śniegu do 5 centymetrów, lokalnie do 10. Na zachodzie i południu kraju okresami będzie padał również deszcz ze śniegiem. Termometry pokażą od -7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez -2 st. C w centrum kraju do 0 stopni na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim.

  Dodatkowym utrudnieniem będzie wiatr południowo-zachodni i zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach wiejący z prędkością do 50-70 km/h.

  Sprawdź, którędy będzie przechodził front:

  Rano we wtorek do Polski wkroczył front atmosferyczny. Przyniósł opady śniegu między innymi w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Włocławku i Płocku.

  Ślisko na drogach i chodnikach

  Śnieg zaskoczył mieszkańców Szczecina. Chodniki były nieodśnieżone. Nawierzchnie powinny były być oczyszczone ze śniegu do godziny 8 rano. Po ulicach przejechały pługopiaskarki, ale na ulicach i tak zalega błoto pośniegowe. Warunki do jazdy były niebezpieczne. Na chodnikach trzeba było uważać, żeby się nie przewrócić.

  Rano w Szczecinie doszło do kilku stłuczek, a ciężarówki i autobusy miały problem z podjazdem pod górę.

  Kierowcom w Wielkopolsce od godzin porannych jazdę utrudniał padający śnieg i silne podmuchy wiatru. Do wypadków doszło m.in. na poznańskich ulicach: Św. Wawrzyńca, Naramowickiej, a także na DK 15 z Wrześni do Gniezna. Trudna sytuacja była także na głównych tranzytach Wielkopolski, oraz na niektórych odcinkach autostrady A2. W miastach tworzyły się ogromne korki - w stolicy regionu zakorkowana była m.in. północna część miasta.

  Młodszy aspirant Piotr Garstka z wielkopolskiej policji powiedział, że od godzin porannych w całym regionie odnotowano 78 kolizji i 19 wypadków drogowych, w których co najmniej kilkanaście osób zostało poszkodowanych.

  - Dzisiaj w samej Wielkopolsce było już niemal 100 zdarzeń, więc apelujemy do kierowców i przypominamy, że najmniejszy błąd za kierownicą, szczególnie w takich dniach jak dzisiejszy, czy to roztargnienie, czy spojrzenie na telefon komórkowy, czy zbyt duża prędkość - może doprowadzić do stłuczki czy wypadku drogowego - zaznaczył Garstka.

   


   
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Dziś to jest zaskoczenie
  Śnieg zimą dzisiaj jest dużo rzadszym zjawiskiem niż kilka lat temu.
  ~Nick /2018-01-16 19:46
 • Chyba żart
  Tak, zaiste. Bo to przecież bardzo dziwne, że zima w Polsce pada śnieg. Skąd tutaj zaskoczenie? O czym tu się pisze?
  ~MiKi /2018-01-16 13:50
 • Znów panika
  Chmury przed Warszawą tajemniczo topnieją i nic nie pada.
  Tego nie przewidzieli. :)
  ~Nico /2018-01-16 13:12
 • zima zaskoczyła Poznan
  Poznan jak dziecko we mgle - zaskoczony, że zimą spadł snieg...
  ~poznanianka /2018-01-16 10:26

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...