Informacje
 • Zgasło światło dla Bałtyku. "Godzina dla Ziemi"

  27-03-2021 21:40 Akcja WWF
  Tak w 2019 roku wyglądała Godzina dla Ziemi w polskich miastach Foto: PAP/Łukasz Gągulski | Video: TVN24

  W sobotę wieczorem odbyła się akcja WWF "Godzina dla Ziemi". O 20.30 na godzinę zgasło światło na wielu ważnych budynkach w miastach na całym świecie, w tym także w Warszawie.

  "Godzina dla Ziemi" to coroczna akcja WWF. W tym roku odbyła się po raz 14. Zgasły światła na wielu najważniejszych budynkach, ale także w domach.

  Do akcji przyłączyła się także Warszawa. O 20.30 na godzinę wyłączono iluminacje na fasadzie Pałacu Kultury i Nauki, murach obronnych Starego Miasta czy moście Śląsko-Dąbrowskim. Światła zgasły też na budynkach Filtrów czy "Grubej Kaśce".

  Akcja poświęcona Bałtykowi

  WWF w mediach społecznościowych informował wcześniej, że tegoroczna akcja poświęcona jest Bałtykowi. Organizacja zachęca przy tym do podpisania petycji do premiera w sprawie złego stanu środowiska morskiego.

  "Pokaż, że zależy Ci na przyszłości Morza Bałtyckiego. To jego ostatnia deska ratunku. Przez cały miesiąc zbieramy podpisy pod petycją do Premiera RP z postulatami dotyczącymi natychmiastowych działań ochronnych" - czytamy na Facebooku organizacji.

  "Godzina dla Ziemi" WWF została zapoczątkowana w 2007 roku. W akcji rokrocznie uczestniczą mieszkańcy ponad 180 krajów na siedmiu kontynentach, a światło gaszą miliony ludzi.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....