Informacje
 • Z Krakowa do Wenecji jednym samolotem

  23-02-2012 15:55 Nowe rejsy już od wiosny
  Z Krakowa do Wenecji jednym samolotem

  Bezpośrednie loty z Krakowa do Wenecji ruszą od wiosny

  sxc.hu

  Bezpośrednie połączenie lotnicze pomiędzy Krakowem i Wenecją uruchomi od 24 kwietnia nowa hiszpańska tania linia lotnicza. Rejsy będą się odbywać dwa razy w tygodniu. To siódme włoskie miasto, do którego będzie można bez przesiadek dolecieć z Krakowa.

  Przewoźnik Volotea będzie jedynym operującym na trasie Kraków - Wenecja. Tygodniowo będzie mógł przewieźć 500 pasażerów. Jak ocenił prezes Kraków Airport Jan Pamuła, Wenecja jest bardzo popularnym kierunkiem podróży.

  To siódme włoskie miasto, do którego będzie można od wiosny bezpośrednio dolecieć z Krakowa. Pozostałe to: Mediolan, Rzym, Piza, Trapani, Bolonia i Cagliari, dokąd lata irlandzki tani przewoźnik Ryanair.

  Kursy między średnimi europejskimi miastami

  - Ten rok zapowiada się znakomicie - to już jedenasty nowy kierunek z Krakowa. W sezonie letnim będziemy oferować pasażerom ponad 70 połączeń regularnych i czarterowych - podkreślił Pamuła.

  Volotea to nowa, niskokosztowa linia lotnicza, która koncentruje swoją działalność na trasach między europejskimi miastami średniej wielkości. Jej siedzibą jest Barcelona, a pierwszą bazą operacyjną lotnisko Marco Polo w Wenecji, gdzie będą bazować początkowo trzy Boeingi 717 (po 125 miejsc).

  Rejsy z Krakowa do 14 krajów

  Kraków Airport jest drugim co do wielkości - po warszawskim lotnisku - portem w Polsce. W tym sezonie zimowym oferuje regularne połączenia do 36 portów w 14 krajach, które wykonuje 13 linii lotniczych - osiem tradycyjnych oraz pięć niskokosztowych.

  W zeszłym roku lotnisko obsłużyło ponad 3 mln osób. Na ten rok władze portu zakładają 10-procentowy wzrost liczby odprawionych podróżnych.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W niedzielę chłodniejsze atlantyckie powietrze zaczęło wypierać afrykański żar. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...