Informacje
 • Wystarczyło kilka minut. Zalany sklep, w piwnicach woda sięgała dwóch metrów

  11-08-2018 15:39 Nagranie dostaliśmy na Kontakt 24

  W kilka minut zalało kilka pomieszczeń

  Kontakt 24/gomywayy

  W piątek nad Polską przeszły burze z ulewnym deszczem. W Małopolsce opad był tak obfity, że w Radziemicach studzienki nie wytrzymały i w kilka minut woda zalała jeden ze sklepów. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

  Piątek obfitował w gwałtowne burze. O skutkach nawałnic przeczytasz tutaj.

  Jedna z posesji w miejscowości Radziemice w województwie małopolskim została zalana. Na terenie obiektu znajduje się między innymi apteka, placówka poczty, sklep spożywczy i fryzjer. Zalany został sklep.

  - Po godzinie 17 rozpoczęły się bardzo intensywne opady. Studzienki kanalizacyjne nie wytrzymały ogromnej ilości wody. W wyniku tego doszło do powodzi pobliskich lokali. Jestem właścicielem sklepu i woda wlała mi się do środka. Ponadto piwnice zostały zalane wodą do dwóch metrów wysokości - powiedział Kontaktowi 24 właściciel lokalu. Obecnie liczy straty i jest przekonany, że sprzątanie i szacowanie strat potrwa co najmniej kilka dni.

  Skutki gwałtownej ulewy

  Jak poinformował nas dyżurny operacyjny aspirant sztabowy Grzegorz Rolek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Proszowicach, akcja wypompowywania wody trwała ponad pięć godzin.

  - W wyniku intensywnych opadów deszczu została zalana piwnica pod budynkiem mieszkalnym i w sklepie. Przy pomocy pomp wypompowano wodę z piwnic. Zniszczeniu uległ kompresor, piec centralnego ogrzewania, pompa do wody, odkurzacz - powiedział Rolek.

  W akcji brały udział dwie jednostki - Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w Proszowicach i Ochotniej Straży Pożarnej w Dalewicach.

  Zobacz nagranie z monitoringu:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Taki mamy klimat...
  W Polsce o drożność kanalizacji, pogłębianie koryt rzecznych oraz umacnianie wałów powodziowych dba się dopiero jak wydarzy się jakaś tragedia. Urzędnicy są zbyt zajęci ustawianiem przetargów na stawianie barierek w polach.
  faceroll /2018-08-11 17:14
 • Fajnie wszystko wybetonowane
  Spadło w ciągu godziny 4,5 cm deszcze, a potem jeszcze trochę. To dużo, ale wydaje się, że podczas wyłożenie terenu kostką betonową uniemożliwiło jej wsiąkanie i skierowało wszystką wodę do najniższego punktu tj. sklepu i piwnicy. Był to chyba jedyny zalany dom.
  ~bertsi /2018-08-11 17:11

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...