Informacje
 • "Właśnie po to tu przyjeżdżamy".
  Podhale całe na biało

  02-02-2018 21:10 Na stokach śnieg aż miło
  Ratownik GOPR o obowiązkowym wyposażeniu górskim Foto: TVN 24 | Video: TVN24

  Powrót zimy na Podhalu. Na stokach narciarze korzystają z doskonałych warunków, które - według prognoz - utrzymają się jeszcze co najmniej przez kilka dni. - Na duszy od razu jest lżej - cieszą się turyści.

  Na Podhalu od piątku pada śnieg. Stoki się zabieliły i wypełniły narciarzami. W prognozach synoptycy zapowiadają przez weekend dalsze opady, a w poniedziałek w nocy mróz nawet do -15 st. C przy gruncie.

  Raj dla narciarzy

  W poniedziałek rozpoczęła się w szkołach kolejna tura ferii zimowych. Wolne mają uczniowie w województwach pomorskim, łódzkim, lubelskim, śląskim i podkarpackim. Jednak ostatni tydzień stycznia raczył ich raczej wiosenną aurą, co nie sprzyjało zimowej aktywności na świeżym powietrzu.

  Teraz jednak zima podnosi się z kolan. Na Podhalu już jest biało, a śniegu będzie jeszcze więcej.

  Narciarze i snowboardziści, który postanowili spędzić ferie pod Tatrami podkreślają, że dokładnie tego oczekiwali od zimy w górach. Świeży śnieg na stokach przynosi radość nie tylko uczniom, również dorośli dają się ponieść białemu szaleństwu.

  - Wreszcie mamy śnieg. Aż za dużo, ale cieszymy się bardzo. Dzieci są przeszczęśliwe - opowiada na stoku Milena z Łodzi.

  - Cały rok na to czekamy. Jesteśmy tak podekscytowani, przyjeżdżamy specjalnie po to. Ostatnie dni, przyznaję, były słabe. Prognozy były różne, ale na szczęście udało się i teraz ma padać cały weekend - entuzjazmuje się Michał, także z Łodzi.

  Zakopane całe na biało

  - W końcu zima przyszła, potem jej zabrakło, a teraz znowu jest - cieszy się Jakub z Kołobrzegu. - Ten śnieg nadaje taki klimat polskiej zimy. Miło się przejść po ulicach, gdy drzewa są ośnieżone, białe dachy. Ludzie zjeżdżają na nartach, deskach, sankach i jabłuszkach. Dla każdego coś się znajdzie - dodaje.

  - Po to się przyjeżdża do Zakopanego, żeby było biało i cudnie, żeby odpocząć. Cały urok jest w tym śniegu, w tej pięknej zimie. Brakowało mi tego śniegu. Na duszy od razu jest lżej, jak latem, gdy jest słońce. Jutro wyjeżdżam, ale z żalem - mówi Marta z Lublina.

  - To jest prawdziwe Zakopane. O tym właśnie marzymy zimą - dorzuca Michał.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • bez sensu
  LUUUUDZIE po co stać w kolejkach do wyciągu!
  I te warunki kilka dni w roku.
  Bez sensu.
  Austria, Włochy a jak na szybko to Czechy
  ~Herr ze Szczecina /2018-02-02 23:22

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...