Informacje
 • Wilk pogryzł dzieci. Nie był chory na wściekliznę

  28-06-2018 14:07 Do zdarzenia doszło w Bieszczadach
  Dwoje rannych dzieci w szpitalu Foto: Arne von Brill/flickr (CC BY 2.0) | Video: TVN24

  Wykluczono wściekliznę u zwierzęcia, które we wtorek pogryzło dzieci w Bieszczadach. Według świadków zdarzenia i lekarzy weterynarii, którzy go oglądali osobnik "zewnętrznie wygląda na wilka" i "ma jego cechy budowy ciała".

  Jak poinformowała w czwartek Elżbieta Źrebiec z Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego w Lesku, przeprowadzane w Zakładzie Higieny Weterynaryjnej w Krośnie badania próbek pobranych ze zwierzęcia wykluczyły wściekliznę.

  Żadnych zmian chorobowych nie wykazała także przeprowadzona w Sanoku sekcja zwłok zwierzęcia. - Zwłoki były bez nawet najmniejszych zmian chorobowych - powiedział powiatowy inspektor weterynaryjny w Sanoku Stanisław Kaczor.

  Połamane kły

  Lekarz weterynarii podkreślił, że "w trakcie sekcji pobrano próby do dalszych badań wielokierunkowych, które zostaną rozesłane między laboratoria". - To będzie badanie uzupełniające - podkreślił. Dodał, że "zwierzę wygląda na wilka" i "ma jego cechy budowy ciała".

  Z kolei rzecznik Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska Łukasz Lis zaznaczył, że należy poczekać "na wyniki analizy DNA, które potwierdzą gatunek zwierzęcia oraz określą jego pochodzenie".

  Jak podaje portal Wirtualna Polska, wilk miał połamane zęby. - Być może kły zostały wyłamane w trakcie odstrzału, ale jest też możliwe, że zwierzę okaleczyło się w trakcie ucieczki, gdzie było przetrzymywane – zauważa dr Bartosz Pirga z Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Jak wskazuje Pirga, wilk mógł w młodym wieku zostać zabrany z lasu, a następnie – kiedy właściciele przestali sobie z nim radzić – porzucony.

  Atak wilka

  We wtorek, zdaniem świadków, prawdopodobnie wilk pogryzł dwoje dzieci w wieku ośmiu i dziesięciu lat w miejscowościach Strzebowiska i Przysłup w Bieszczadach. Zwierzę zostało zastrzelone przez myśliwego. Dwa tygodnie wcześniej ten sam osobnik pogryzł turystkę na trenie gminy Cisna.

  Nikt z poszkodowanych nie odniósł poważniejszych obrażeń. Dzieci jeszcze w środę opuściły szpital.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Nic nie wiadomo
  Nie wiadomo co to i czy akurat to pogryzło dzieci ale co tam, odstrzelmy profilaktycznie... Nie byłabym zdziwiona gdyby dzieci podeszły za blisko "z ciekawości" a pies/wilk chciał się po prostu bronić. No ale co to ma za znaczenie nie? Wszystko wystrzelać najlepiej.
  ~asdf /2018-06-27 14:27
 • KArmić trzeba
  Jakby sołtys zorganizował miejsce wykładania karmy dla wilków (przecież teraz takie promocję np. na karkówkę wszędzie) to by dzieci nie pogryzł a może i statystycznie by się wilkom powiększyło i ekolodzy byliby zadowoleni - istny raj
  ~b3b7na /2018-06-27 11:35
 • wilk dostał nauczkę na przyszłość
  oby ta nauka poszła w las
  dojna_zmiana /2018-06-27 11:15
 • Pogryzl dzieci
  wilk syty i owca cala.
  ~qolfa /2018-06-27 11:09
 • Po co zabijać?
  Czy nikt w tym kraju nie potrafi usypiać zwierząt i transportować ich do ogrodów zoologicznych?
  ~A123 /2018-06-27 10:34

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...