Informacje
 • Wielkie Winobranie w Zielonej Górze

  15-09-2018 18:02 Wiele atrakcji i wydarzeń kulturalnych

  Wielkie Winobranie w Zielonej Górze

  tvnmeteo.pl

  Zieloną Górą podczas Winobrania rządzi bóg wina - Bachus. Na zakończenie święta miasta jego ulicami przechodzi wielobarwny korowód.

  W Zielonej Górze trwa Winobranie. W niedzielę przejdzie przez miasto korowód.

  - Będzie można na korowodzie zobaczyć mnóstwo różnych wydarzeń kulturalnych, ale też pasje naszych mieszkańców. To jest taki przekrój kulturalny miasta. Wina nam nie zabraknie. Nie zabraknie tańca, bo mamy mnóstwo tańca w Zielonej Górze - mówił choreograf Filip Czeszyk.

  Korowodem przemaszerują winiarze, glinoludy, pojazdy oldschoolowe. - Cały rok czekamy na to, żeby tutaj przejść i przywitać się z zielonogórzanami - dodał.

  - Święto naszego miasta to taki czas, kiedy musimy być radośni, uśmiechać się i być szczęśliwi, bo świętujemy całe dziewięć dni - mówiła Agata Miedzińska, organizatorka Winobrania.

  Te dziewięć dni to jest jednak ogrom pracy. - Ogromna logistyka i zaangażowanie mnóstwa osób. Ja mówię o naszej Zielonej Górze, jak o takiej naprawdę bardzo dużej rodzinie, bo gdziekolwiek bym nie zadzwoniła, każdy czuje potrzebę, żeby mi pomóc. Uśmiechem jesteśmy w stanie załatwić bardzo wiele - dodała.

  Winnice zapraszają

  W Zielonej Górze jest też coraz więcej winnic. - Już w hektarach mówimy o tym, że wokół Zielonej Góry i w Zielonej Górze tych winnic jest coraz więcej. W tegorocznym Winobraniu prezentuje się 28 winnic. To bardzo dużo. To też jest tak, że z roku na rok winiarze chcą pokazywać się jeszcze szerzej. Chcą jeszcze więcej o swoich winnicach mówić - opowiadała.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...