Informacje
 • Walczyła o życie, niemal przegryzła stalową linkę

  13-03-2018 10:47 Wilczyca uwolniona z wnyków
  Wyciągnęli wilka z rzeki Foto: Nadleśnictwo Dwukoły/Lasy Państwowe | Video: Robin Sillamäe/Rando Kartsepp/Tarvi Markson

  Leśnicy z województwa warmińsko-mazurskiego otrzymali informację o uwięzionej we wnykach młodej wilczycy. Zwierzę zawzięcie walczyło i długo nie dawało za wygraną. Gałęzie wokół były ogryzione, a ze stalowej linki zostało tylko kilka włókien. Pomoc na szczęście dotarła na czas i wilczyca wróciła do lasu.

  Informacja o uwięzionej wilczycy trafiła do Nadleśnictwa Dwukoły. Leśniczego, który pojechał na miejsce, zdumiała determinacja zwierzęcia. Młoda samica (wadera) dzielnie walczyła o życie, o czym świadczą ślady widoczne na drzewie, do którego przywiązane były wnyki. Zwierzę ogryzło gałęzie oraz wszystko wokół siebie. Walkę o życie toczyło wiele godzin.

  O determinacji wilczycy świadczyła także niemal całkowicie przegryziona stalowa linka. Leśnicy mówią, że pozostało zaledwie kilka stalowych włókien.

  Wróciła do lasu

  Pracownicy służby leśnej oraz Straży Leśnej powiadomili powiatowego lekarza weterynarii, policję oraz straż miejską. Dzięki wspólnej akcji zwierzę zostało uwolnione, jednak, aby móc ją przebadać, konieczne było podanie środka usypiającego. Później lekarz weterynarii orzekł, że obrażenia, których doznała wadera, nie są na tyle groźne, żeby nie mogła wrócić do lasu.

  Wilki przegrywają z kłusownikami

  Wilk jest w Polsce zwierzęciem podlegającym ścisłej ochronie. Zwierzęta te pełnią bardzo ważną rolę w środowisku przyrodniczym, wpływając na stan populacji innych zwierząt.

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mławie we współpracy ze Strażą Leśną próbują znaleźć osobę, która założyła stalowe linki. Takie praktyki zagrożone są karą pozbawienia wolności do pięciu lat.

  Wprowadzona w 1998 roku ścisła ochrona wilków uchroniła te zwierzęta przed zniknięciem z polskich lasów. Obecnie krajowa populacja tego drapieżnika jest szacowana na ponad 1,5 tysiąca osobników.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • KŁUSOWNICY TO BANDA MORDERCÓW
  OBY SAMI WPADLI WE WŁASNE SIDŁA I TAM ZOSTALI NA ZAWSZE.ŻADNEGO RATUNKU DLA NICH CHYBA ŻE SAMI WŁASNYMI ZĘBAMI PRZEGRYZĄ.
  ~MONIKA /2018-03-15 09:51
 • Brawo lesniczy
  Złapać tego bandziora co zastawił wnyki i jego zadrutować na dwa dni.
  ~Bobby /2018-03-14 18:41
 • Brawo lesnicy
  Wielka sprawa uratowac wilka.Kto nie zna ich natury to nie wie co to sa za zwierzeta.Ludzie! Nie bójcie się wilków.To one sie nas boją.Wilk unika człowieka.A za bandytyzm kłusownictwa-najwyższa kara.
  ~Tom /2018-03-14 18:36
 • Piękne zwierzę
  dobrze ze wróciła do lasu. Brawo leśnicy!!
  ~mamamia /2018-03-14 12:35
 • Kłusownicy gorsi od zwierząt
  Dla przykładu, każdego złapanego kłusownika, powinno się wiązać na lince do drzewa na 5 dni, w publicznym miejscu. Może wtedy by co nieco zrozumiał. Choć biorąc pod uwagę ich ograniczony umysł, ciężko by mu było to pojąć.
  GugaGuga /2018-03-14 09:34

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...